مشاوره روانشناسی رفتاری مشاوره روانشناسی رفتاری .

مشاوره روانشناسی رفتاری

ویژگی های بهترین همسر چیست ؟

۵٫۰
۰۱

بهترین همسر

بهترین همسر از نظر افراد مختلف متفاوت است . برای بعضی ظاهر افراد اهمیت زیادی دارد . برای بعضی شرایط مالی ملاک انتخاب است . اما از نظر مشاوره خانواده بهترین همسر کسی است که دارای خلق خوش و پسندیده شد . بهترین همسر از نظر مشاوره ازدواج همسر همراه و صبور است کسی که سختی ها کنار فرد شد همسرش احساس تنهایی نکند . هر چق هم که دختر و پسر خانواده همراه و پشتینی داشته شند اما کسی که هنگام سختی و مشکلات عث دلگرمی میشود همسر خوب است . بهترین همسر همسری است که دارای حس مسئولیت پذیری شد همسری که نسبت به خانواده احساس مسئولیت نداشته شد همیشه عث دلخوری و ناراحتی خانواده خود می شود . بهترین همسر کسی است که کنار نگرانی ها و مشغله های کاری که دارد هدفش داشتن یک ازدواج موفق شد .


بیشتر بخوانید:ویژگی های یک همسر خوب چیست ؟


بهترین همسر برای ازدواج

بهترین همسر برای ازدواج کسی هست که هم کفو همسرش شد . هم کفو بودن یعنی از لحاظ طبقه اجتماعی نزدیک بهم شند . هم کفو بودن یعنی از لحاظ فرهنگی و تربیتی همدیگر را ک کنند . بهترین همسر برای ازدواج از نظر مشاوره خانواده همسری است که از نظر تحصیلی و سنی شرایط مناسبی فرد قرار داشته شد . بهترین همسر همسری است که متواضع شد ، همسری که دچار کبر و غرور شد همیشه حال خود بزرگ بینی است و همسر خود را می آزارد . مشاوره قبل از ازدواج بیان می شود که بهترین همسر برای ازدواج همسری است که نجیب و اصالت شد زیرا همسر نجیب همیشه به فکر خانه و خانواده خود است . تدین و دینداری از ویژگی های عالی و پسندیده بهترین همسر است . امانت داری و رازداری از خصوصیات دیگر بهترین همسر است .


بیشتر بخوانید:خصوصیات دختر خوب برای ازدواج


خصوصیات بهترین همسر برای ازدواج

خصوصیات بهترین همسر برای ازدواج زن و مرد متفاوت است . بعضی ویژگی های مشترک زن و مرد وجود دارد که بوجود آوردن یک ازدواج موفق موثر است اما بعضی خصوصیات ویژه زن و مرد است . از خصوصیات بهترین همسر از نظر زن ها داشتن همسری است که کوچکترین تلنگر عصنی نشود . زن ها مردی را دوست دارند که بسیار دست و دلز شد و کنار آن به فکر پس انداز و آتیه خانواده هم شد . از خصوصیات بهترین همسر برای ازدواج ازدیدگاه یک زن مردی است که نگاهش هیچ شرایطی بدنل زن های دیگر نشد . بهترین همسر از نظر یک مشاوره ازدواج مردی است که همیشه برای همسرش احترام قائل شد و او را از همه تصمیماتش مطلع کند . از مهمترین خصوصیات بهترین همسر برای ازدواج اینست که مرد اهل مواد مخ و شراب نشد .


بیشتر بخوانید:معیارهای یک پسر خوب برای ازدواج


شناخت بهترین همسر برای ازدواج

شناخت بهترین همسر برای ازدواج این روزها کمی پیچیده شده است . اما همه پیچیدگی ها کمک مشاوره خانواده می توانیم ازدواج موفقی داشته شیم . برای شناخت بهترین همسر برای ازدواج ید یکسری فاکتورها را نظر بگیریم . وقتی به طور واضح خواسته هایمان را بدانیم و بدون اینکه احساسمان را دخیل کنیم همه واقعیت یک فرد را بسنجیم حتما به شناخت خوب و کاملی می رسیم . برای شناخت بهتر ید حتما مدت زمانی را برای آشنایی نظر بگیریم و آن مدت زیر نظر خانواده ها رفت و آمد کنیم حتی نسبت به خانواده ها هم شناخت پیدا کنیم . آداب و رسوم هر خانواده برای مراسم ازدواج می تواند از حاشیه های مشکل ساز هر ازدواج شد . بدست آوردن شناخت کافی میتوانیم قدم اول را بخوبی و کمال آرامش برداریم .


بیشتر بخوانید:مهم ترین ملاک های همسر داری موفق چیست ؟


اصلی ترین خصوصیات بهترین همسر برای ازدواج

اصلی ترین خصوصیات بهترین همسر برای ازدواج از دیدگاه مردها متفاوت است . بهترین همسر همسری است که همه شرایط آرامش خانه را حفظ کند و خانه را برای حضور همسرش تمیز و آرام نگه دارد . از خصوصیات بهترین همسر برای مردها زنی است که کم خرج و مقتصد شد . از مهمترین ویژگی یک زن برای آقایان همسری است که به لحاظ جنسی نیازهای او را بر آورده کند . از خصوصیات بهترین همسر برای ازدواج از دید یک مشاور ازدواج داشتن زن خوش زن است که هیچ گاه زنش همسرش را نیازارد . بهترین همسر از نگاه یک مرد همسری است که خانه همیشه آراسته و مرتب شد و فقط خود را برای همسرش آرایش کند . از اصلی ترین خصوصیات بهترین همسر برای ازدواج داشتن زنیست که برای زندگی و داشتن ازدواج موفق برنامه ریزی کند .


بیشتر بخوانید:شرایطی که یک ازدواج خوب ید داشته شد چیست ؟


خصوصیت خوب شوهر از دیدگاه اسلام

اسلام برای شناخت بهترین همسر برای ازدواج یک ویژگی هایی نظر دارد . مهمترین معیار اسلام انتخاب شوهر خوب تقوای مرد است که حتی توصیه شده مرد از زن تقوا تر شد . تقوای مرد به معنای پرهیز از هر ناپاکی است وقتی مرد به عنوان ستون خانواده کارهایش خلوص نیت داشته شد نتیجه عمل او خانواده اثر میگذارد . از ویژگی های دیگر مرد اینست که دارای تمکن مالی شد و از مال و اموالش برای آسایش خانواده استفاده کند . دیندار بودن از ویژگی های دیگر مرد است که اسلام به آن کید دارد زیرا مرد دیندار نسبت به اصول خانواده پایبند است و از خیانت دوری میکند . اسلام بر خلق خوش مرد کید شده است زیرا مرد بد اخلاق زن را به ستوه می آورد و عث می شود زن نسبت به زندگی سرد شود .


بیشتر بخوانید:معیار زنان برای ازدواج


خصوصیت خوب زن از دیدگاه اسلام

اسلام برای شناخت بهترین همسر برای ازدواج خصوصیاتی نظر گرفته است . از نظر اسلام بهترین همسر برای ازدواج مرد زنیست که بخوبی عشق خود را ابراز کند و این کار مهارت داشته شد . این ابراز عشق عث می شود همسرش بدنل عشق خارج از خانه نشد . دین اسلام سفارش شده برای استحکام پایه های یک زندگی زن نسبت به مرد صادق شد راستگویی عث می شود مرد هم هیچ وقت به همسرش وغ نگوید . اسلام بر عفت و پاک دامنی زن کید شده است زیرا زن مسئول تربیت فرزندان است . از خصوصیات بهترین همسر برای ازدواج اسلام اصالت خانوادگی است زنی که خانواده متدین و شریف بزرگ شده شد همیشه نسبت به خانه و همسر خود متعهد است . و اسلام بر تقوا و دینداری زن هم کید شده است .


بیشتر بخوانید:مهارت ها روانشناسی ازدواج موفق


دوره آشنایی برای انتخاب بهترین همسر مورد چه نکاتی صحبت کنیم ؟

مشاوره ازدواج عقیده دارد که دوره آشنایی بهتر است مورد جزء کل مسائل روز دنیا صحبت کنید . گاهی بحث مورد یک مسئله ای که جامعه اتفاق افده می تواند شناخت خوبی به دختر و پسر بدهد . دختر و پسر گاهی فکر میکنند که اهمیتی ندارد مورد اعتقادات مان هم توافق نداریم اما این موضوع به مرور مشکل ساز خواهد شد . صحبت کردن مورد چگونگی خرج کردن پول زندگی جز مسائلی است که حتما قبل از ازدواج ید موردش توافق کرد . معمولا دختر و پسر می خواهند خود را خوب جلوه بدهند صورتی که از نظر مشاوره خانواده ید عیب هاین را کمی بیشتر هم نشان دهید . پس برای شناخت بهترین همسر برای ازدواج از مشاور کمک بگیرید .


بیشتر بخوانید:ویژگی های اصلی ازدواج‌ های موفق چیست ؟


برای داشتن ازدواج موفق شهت داشتن بهتر است یا مکمل بودن ؟

برای داشتن یک ازدواج موفق و برای انتخاب بهترین همسر برای ازدواج بهتر است دختر و پسر شبیه هم شند . گذشته خانواده ها معتقد بودند که خصوصیات دختر و پسر بهتر است مکمل هم شد ازدواج موفق را تجربه کنند . اما این روزها زوج های جوان بوجود آمدن کوچکترین مشکل دچار مشکلات عمیقی می شوند . برای همین توصیه می شود زمان آشنایی مورد همه مسائل صحبت کنند و به توافق برسند . مشاوره ازدواج معتقد است که زوجین به لحاظ ویژگی های خلقی و شخصیتی شبیه هم شند طرز تفکر و شیوه های حل مسئله هم آنها یکسان شد . مراجعه به مشاوره خانواده متوجه میشویم که بهتر است اصلی ترین خصوصیات بهترین همسر برای ازدواج شبیه خصوصیات اخلاقی خودمان شد که نسبت به آن آگاهی داریم .


بیشتر بخوانید:ازدواج سالم و پایدار چگونه است ؟


توجه به ویژگی های ظاهری چق داشتن ازدواج موفق موثر است ؟

ممکن است ابتدا کلینیک مشاوره ازدواج بیشتر به ملاک های اصلی توجه کنیم . توجه به مسائل اعتقادی ، تمکن مالی ، طبقه اجتماعی ، آداب رسوم خانواده ها جز الویت های اولیه یک ازدواج موفق است . اما مشاوره خانواده معتقد است نداشتن تناسب ظاهری سن و قد و میزان زییی به مرور مشکل ساز خواهد شد . از قدیم می گویند زییی بعد از مدتی عادی می شود اما زشتی هیچ وقت عادی نمی شود . وقتی میزان زییی چهره و قد دو نفر هم تناسب نداشته شد بعد از مدتی این عدم تناسب مشکل ساز می شود . طبق عرف بهتر است دختر از پسر کوچکتر شد . همینطور فاصله سنی بین ۳ ۷ سال رعایت شود و این مسئله جز خصوصیات بهترین همسر برای ازدواج است .


بیشتر بخوانید:موفقیت ازدواج


توصیه مشاوران برای داشتن ازدواج موفق

مشاوره ازدواج معتقد است برای انتخاب بهترین همسر برای ازدواج جدولی تهیه کنید . اگر این جدول ردیف ترجیهاتن شبیه هم بود میتوانید مطمئن شوید انتخاب ستی کردید . مشاوره خانواده می گوید وقتی دو نفر تفاهم ندارند یعنی نمیتوانند توافق کنند چطور مشکلی که پیش آمده را مدیریت کنند حتما ید به مشاور مراجعه کند بتوانند بهترین همسر را انتخاب کنند . ممکن است هر کدام از آنها از دید خودشان راهشان ست شد اما این دو راه هیچ وقت بهم نمیرسند چون تناسب فکری بین این دو نفر وجود ندارد . وقتی پیش از ازدواج متوجه الویت های همدیگر بشوند میتوانند پیش بینی کنند آیا ازدواج موفقی خواهند داشت یا نه . بهتر است دوره آشنایی از مشاوره ازدواج کمک بگیرند هنگام انتخاب ، مشاور کمک کند از روی احساس و شب زده عمل نکنیم .


بیشتر بخوانید:عوامل ازدواج ناموفق


نکات طلایی شناخت بهترین همسر

برای شناخت بهترین همسر برای ازدواج کید می شود به مشاوره قبل از ازدواج بروید . از خواسته های خود لیست تهیه کنید . لیست اصلی ترین خصوصیات بهترین همسر برای ازدواج را بنویسید . از مشاور خانواده بخواهید راه های شناخت بهترین همسر برای ازدواج را آموزش دهد . حتما پیش از ازدواج به همراه خانواده همسرن به مسافرت بروید ، سفر شناخت ستی از همسر آینده به شما میدهد . جمع های مختلف شرکت کنید ، حضور اجتماع عث میشود به ویژگی های زیادی دوره آشنایی پی ببرید .


بیشتر بخوانید:محیط های سالم برای دوست یابی


سوالات متداول

ویژگی های بهترین همسر چیست ؟

از خصوصیات بهترین همسر برای ازدواج می توان به صداقت و راستی ، خوش اخلاقی ، دست و دلزی ، عفیف و پاک دامن بودن ، امین و امانت دار بودن ، شریف و عاقل بودن و هوش و دانا بودن اشاره کرد .

چگونه میتوانیم بهترین همسر را انتخاب کنیم ؟

انتخاب بهترین همسر برای ازدواج کمک یک مشاور مجرب و استفاده از تجربه بزرگترها امکان پذیر است . کنار مشاور خود فرد هم ید بداند از همسرش چه می خواهد این صورت میتواند بهترین انتخاب را داشته شد .

انتخاب بهترین همسر به چه نکاتی ید توجه کنیم ؟

برای انتخاب بهترین همسر برای ازدواج ید همه مسائل ظاهری و طنی را نظر گرفت . تناسب سن ، قد و زییی ظاهری حتی توجه به علایق و تفریحات و داشتن شهت این زمینه ها هم می تواند جز ملاک های ازدواج شد .

عامل اصلی شناخت بهترین همسر چیست ؟

برای بدست آوردن بهترین شناخت بعد از دوره آشنایی قبل از گرفتن تصمیم نهایی بهتر است یک مشاور ازدواج صحبت کنیم . مشاوره خانواده استفاده از تست های مختلف می تواند شناخت کامل تری از دو طرف بدست آورد .

تناسب افراد از نظر شخصیتی انتخاب بهترین همسر چیست ؟

تناسب شخصیت یعنی همسویی علایق و اهداف . وقتی دو نفر به لحاظ تیپ شخصیتی شبیه هم هستند یعنی خصوصیات اخلاقی مشترک زیاد دارند و این تناسب شناخت بهتری را ایجاد میکند و زودتر سر همه مسائل به توافق می رسند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه ازدواج موفق آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : ۳۲ Qualities of a Good Husband

ویژگی های بهترین همسر چیست ؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۲:۴۸ توسط:مشاوره تلفنی موضوع: نظرات (0)