مشاوره روانشناسی رفتاری مشاوره روانشناسی رفتاری .

مشاوره روانشناسی رفتاری

خصوصیات یک زن خوب برای ازدواج چیست؟

۵٫۰
۰۱

زن خوب بودن به چه معناست؟اصلا زن خوب به چه کسی گفته می شود ؟ اگراز یک مرد بپرسیم معیارهای ازدواج خوب برای انتخاب همسر چیست ، احتمالا اولین پاسخ می تواند این شد که زن خوب زنی است که غر نمی زند ؛ از نظر مردها وقتی یک زن مدام غر میزند یعنی از همسر خود ناراضی است و این احساس بی کفایتی و ناتوانی به یک مرد می دهد ؛ پاسخ دومی که یک مرد برابر این سوال می دهد میتواند این شد که همسر خوب زنی هست که همیشه خانه و زندگی اش مرتب و تمیز شد ، مردها چون مدام بیرون از خانه هستند و کنار آن گیریهای کاری و ذهنی دارند دوست دارند وقتی به خانه برمیگردند فضای آرام و مرتب و گرمی را تجربه کنند داخل خانه به آرامش و آسایش روحی و جسمی برسند .

زن خوب برای ازدواج

زن خوب برای ازدواج ید دارای ویژگی های مختلفی شد مثلا صادق و راستگو شد به راحتی عشق خود را نسبت به همسرش ابراز کند ، به همسرش فضا بدهد ونسبت به آن خودخواه نشد اصولا مردها نسبت به زنی که آن ها را محدود کند واکنش نشان می دهند از نظر مردها زن خوب برای ازدواج زنی است که علاقه مند به گوش دادن به حرفهای همسرش شد به آرامی کنار یکدیگر بنشینند و مسائل را بررسی و حل وفصل کنند ؛همسر خوب از نظر مردها زنی است که رازدار اسرار همسرش شد و به اعتماد او خیانت نکند ؛ همسر خوب برای ازدواج زنی است که همسرش سر مسائل مالی سازگاری داشته شد و بیشتر از توان آن مرد خواسته ای نداشته شد زن خوب میتواند زنی شد که همیشه همراه و مشوق اصلی همسرش شد مرد کنار او احساس آرامش پیدا کند .

خصوصیات زن خوب برای ازدواج

خصوصیات زن خوب برای ازدواج از نظر مردها متفاوت است مثلا بعضی آقایان دست پخت خوب را از خصوصیات زن خوب برای ازدواج می دانند و بعضی دیگر توجه به ظاهر دارند یا بعضی مردها اصلا علاقه ندارند همسرشان خارج از خانه فعالیتی داشته شد ؛ از نظر مردها زن خوب زنی است که همه حال پذیرای او و خانواده اش و همچنین دوسنش شد .

زن خوب برای ازدواج از نظر مردها زنی است که دارای مهارت ارتطی و اجتماعی خوبی شد و اهل معاشرت شد ؛ همچنین زن خوب زنی است که خردمند و هوش شد چنان که حضرت علی (ع) می فرمایند : «از ازدواج زن کم خرد خودداری کنید»؛ ازدیگر خصوصیات همسر خوب برای ازدواج میتوان به دوست و شریک و همراه بودن او اشاره کرد زنی که مشکلات و سختی ها همسرش را ترک نکند کنار هم دشواری ها را پشت سر بگذارند .

بهترین خصوصیات اخلاقی زن خوب برای ازدواج

بهترین خصوصیات اخلاقی زن خوب برای ازدواج قناعت و صرفه جویی زندگی است ، زنی که مراقب مال همسر خود است و از ریخت و پاش و بخشش بی مورد اموال و دارایی های همسر خود اجتناب می کند از نظر مردها زن خوبی است و همینطور همسر خوب برای ازدواجخ زنی است که قابل اعتماد و مسئول شد برای همسرش احترام قایل شد از نظر مردها همسر خوب برای ازدواج زنی است که رگ خواب مرد را بداند و این توانایی را داشته شد که به موقع کنار همسرش حضور داشته شد و بتواند از کلمات مناسب و ست جای مناسب استفاده کند ؛ ازبهترین خصوصیات اخلاقی همسر خوب برای ازدواج دینداری و تقوای اوست ، دیانت زن از جمله ویژگی های یک همسر شایسته است که همیشه جز اصلی ترین ملاک های انتخاب همسر است و توجه ویژه ای به آن شده است .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ازدواج


شناخت زن خوب برای ازدواج

شناخت زن خوب برای ازدواج ممکن است کمی احتیاج به دقت داشته شد اما کمک مشاورین خانواده و استفاده از تجربیات بزرگترها میتوانیم این مهم را به بهترین شکل انجام دهیم مثلا توجه به خانواده دختر و اینکه چه خانواده ای تربیت شده و اینکه دختر دارای خانواده مومن و فرهنگی شد میتواند شناخت زن خوب برای ازدواج کمک مثبتی کند ؛هم کفو بودن خانواده ها و شهت های اعتقادی و فرهنگی واخلاقی میتواند انتخاب و شناخت زن خوب به ما کمک کند و همچنین توجه به خصوصیات رفری و عادات فرد میتواند شناخت خوبی به ما بدهد و قبل از همه اینها فرد ید ابتدا خود را بشناسد زمانیکه به خودشناسی کامل رسید میتواند بفهمد چه زنی چه خصوصیاتی میتواند برای او مناسب شد و اینکه تعریف ست و دقیقی از ملاک های خود داشته شد بتواند به شناخت ستی دست یابد .

نشانه های یک زن زندگی هوش

یک همسر خوب برای ازدواج ید اهداف خود را بشناسد برای خانواده خود ارزش و احترام قائل شد چون دختری که نسبت به خانواده خود احترامی قائل نشد هیچ وقت نمیتواند زندگی مشترک برای شما هم ارزشی قائل شود پس دختری هوش و خانواده منطق و هدفمند است که می داند هر شرایطی چگونه رفر کند واقع شرایط سازگاری را میشناسد و بجای غر زدن زمان سختی ، خود را هر شرایطی سازگار میکند شرایط از حالت بحران خارج شود ، داشتن روابط اجتماعی مناسب از نشانه های هوش اجتماعی لای دختر است ، داشتن شخصیت مستقل از دیگر خصوصیات همسر خوب برای ازدواج است واقع زن مستقل زنی است که دهان بین نیست و مدام تحت ثیر حرف دیگران نظراتش را تغییر نمی دهد و مدام تصمیماتش دچار شک و تردید نمی شود .

زن خوب از دیدگاه اسلام

بهترین خصوصیات اخلاقی زن خوب برای ازدواج اسلام به فرموده پیامبر اینست که زن دارای ویژگی هایی مثل توانایی فرزند آوری ، پاکدامنی ، حرف شنویی از همسر ، فرمانبردار از همسر ، خودنگهدار برابر نامحرمان ،متواضع و فروتن برابر همسر شد ، البته که مرد هم ید نسبت به همسر خود مهرن و مسئولیت پذیر و دلسوز شند ؛ پیامبر میفرمایند : همسر خوب برای ازدواج زنی است که اوج پاکدامنی پا به خانه ی همسر خود بگذارد همچنین از ویژگی ها و خصوصیات اخلاقی زن خوب برای ازدواج اینست که خود را برای غیر همسر نیاراید ، آراستگی و تزیین از ویژگی های ونی و ذاتی زن ها است و از جمله ویژگی هاییست که مردان به آن اهمیت می دهند اما بهتر و شایسته تر آن است که این خودآرایی فقط برای همسر شد .


بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج


ویژگی های یک زن خوب

زن خوب برای ازدواج زنی است که رابطه شناخت و مقدمات پیش از ازدواج عجله نمیکند و صرفا بخاطر ترس از دست دادن شبزده عمل نمی کند ؛ شناخت همسر خوب برای ازدواج را از رفر او خودن می توانید بدست آورید وقتی شما کنار یک زن بهترین احساس را نسبت به خودن دارید یعنی کنار زن خوبی ایسده اید و انتخابن ست بوده است ، زن خوب زنی است که به لحاظ هیجانی ثت رفری و شخصیتی داشته شد و دمدمی مزاج نشد ؛ از دیگر خصوصیات زن خوب برای ازدواج اینست که دارای هدف مشخصی شد و کنار آن اهداف شما را نیز بپذیرد و عملکرد شما هم سازگاری داشته شد ، زن خوب زنی است که هنگام مشاجره آرامش خود را حفظ می کند و می تواند بدون گریه کردن آن مشاجره را نتیجه گیری مناسب به اتمام برساند .

ازدواج مناسب

ازدواج مناسب ازدواجی هست که طرفین به لحاظ ویژگی های جسمی و روحی و همینطور جنسی یکدیگر را پوشش دهند ، وقتی دونفر به لحاظ اخلاقی ویژگی های مشابه یا همانند دارند خیلی بهتر می توانند یکدیگر را ک کنند اینکه به طور کلی تفاوت داشته شند مکن است جایی زندگی این تفاوت ها جذابیت داشته شند اما از زمانیکه هیجانها زندگی زناشویی فروکش کنند این تفاوت ها می تواند دسر ساز شوند ؛ شناخت زن خوب برای ازدواج یعنی پیدا کردن کسی که بیشترین شهت را یک مرد دارد کسی که سلایقش سلایق و علایق شما همخانی داشته شد آینده کمترین کشمکش را شما داشته شد ؛ همسر خوب برای ازدواج زنی هست که شما را همانگونه که هستید بپذیرد نه اینکه به این امید ازدواج کند که شما را آینده تغییر خواهد داد .


بیشتر بخوانید: ویژگی های ازدواج خوب


نقش مشاور خانواده شناخت زن خوب

یکی از راه هایی که میتواند تصمیم گیری و شناخت زن خوب به ما کمک کند مراجعه به مشاوره خانواده هست ، مشاوره ازدواج بررسی و گرفتن تست های شخصیتی می تواند شناخت کافی و کاملی از زوجین پیدا کند و می تواند کمک کند تفاوتهای یکدیگر را بشناسند و همچنین راه های کنار آمدن و پذیرش تفاوتهای قابل حل را بیان میکند اما اگر تفاتهای شخصیتی و خانوادگی زیاد شد توصیه به ادامه این ارتط نمیکند البته تصمیم گیری نهایی را به عهده خود فرد میگذارد . واقع مشاوره قبل از ازدواج کمک میکند فرد پایه های یک زندگی مشترک موفق را بچیند و این زمان امید داشته شد همسرش بهترین زن شد زنی که همواره کنار آن احساس آرامش داشته شد و زنی شد که همیشه همسرش را یید کند و رازدار وامانت دار اموال و دارایی های او شد .

خود شناسی انتخاب زن زندگی

از کجا بفهمیم یک زن واقعا بد ما می خورد ؟ قطعا اولین پاسخ رسیدن به خودشناسی هست یعنی زمانیکه ما خودمان را نشناسیم و ندانیم از زندگی چه توقعی داریم نمی توانیم ملاکهای مشخصی برای انتخاب همسر و یک زن خوب داشته شیم ، ممکن هست هر انتخابی بزرگترین اشته زندگیمان را رقم بزنیم ؛ اول ید به تعریف ستی از خودمان برسیم بتوانیم همسر ایده آل و خوبی را پیدا کنیم زیرا معیارهای یک زن زندگی خوب از فردی به فرد دیگر توجه به تفاوت شخصیتها فرق دارد .

یکی از نشانه های خودشناسی انعطاف پذیری زن و مرد نسبت به ویژگی ها و خواسته های طرف مقابل است ، واقع نشانه بلوغ عقلی یک زوج اینست که مشورت وانعطاف پذیری زندگی موفقی را داشته شند و این تنها سایه این مهم اتفاق می افتد که آمادگی فکری و جسمی برای ازدواج را داشته شند .

عوامل مختلف انتخاب همسر خوب

یکی از مسایل مهم انتخاب همسر خوب برای ازدواجخوب برای ازدواج توجه به شغل اوست بعضی شغلها اینکه طبق عرف و شرع یک جامعه هستند اما حتما ید مورد آن صحبت کرد آینده دچار مشکل نشوند بعضی شغلها مثل پرسری ، مهمانداری یا حتی همسری که حال تحصیل هست شرایط کاری و تحصیلی دارند که همه اوقات دسترس نیستند و این از مدت ممکن است برای مردها مشکل ساز شود مکن است یک زن همه فاکتورهای لازم برای انتخاب را داشته شد اما شما شرایط پذیرش شغل او را نداشته شید پس قبل از انتخاب خوب فکر کنید .

عامل مهم دیگر تناسب سنی یک زن خوب همسرش است ، بطور کلی بهتر است زن از مرد کوچکتر شد این تناسب به جهت نوع هیجانها تفریحات حتی شرایط فکری که آن به سر میبرند حائز اهمیت است و این تناسب می توانند خیلی بهتر همدیگر را ک کنند .


بیشتر بخوانید: روانشناسی شوهر چیست ؟


جنبه های فیزیولوژیک و جنسی یک انتخاب ست

این مقاله به بهترین خصوصیات اخلاقی همسر خوب برای ازدواجخوب برای ازدواج اشاره کردیم اما این تمام گزینه هایی نیست که ید رعایت شود توجه به تناسب فیزیکی زنی که برای ازدواج نظر میگیریم هم اهمیت زیادی دارد توجه به قد ، ظاهرحتی رنگ پوست یا حتی شرایط زندگی و اقلیم کسی که برای ازدواج نظر گرفته ایم میتواند داشتن یک ازدواج موفق به ما کمک کند .

نهایت مسایل جنسی و صحبت مورد این مسایل ، که خیلی وقتها به خاطر حیا خیلی راحت از کنار آن رد میشویم میتواند آینده زمینه ساز اختلافات زیادی شود البته بهتر است این سوالات جلسه آخر آشنایی و زمانی مطرح شود که بطور کلی به تصمیم نهایی رسیده اید و نهایت حفظ حرمت طرف مقابل مورد تمایلات ، خواسته ها و انتظارات جنسی خود صحبت کنید و سوالاتی مثل اینکه اطلاعات جنسی خود را از چه منبعی آورده اید یا دیدگاهن مورد رابطه جنسی چیست یا مورد بیماریها یا مشکلات جنسی که ممکن است فرد داشته شد سوال کنید بهر حال بهتر است این زمان از کلمات محرک استفاده نشود .

خدمات مرکز

این راس مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زناشویی و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: ۲۵ Qualities The Woman You Marry Should Have

خصوصیات یک زن خوب برای ازدواج چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۸:۰۵ توسط:مشاوره تلفنی موضوع: نظرات (0)

عوامل ازدواج موفق

۵٫۰
۰۱

عوامل ازدواج موفق شامل چه مواردی می شود ؟ آیا تمامی افراد موفق یک سبک زندگی دارند ؟ آیا برای داشتن یک ازدواج موفق راهکار های خاصی وجود دارد ؟ شاید همه ما زندگی به دنل پاسخ این سوال ها بوده ایم . مورد یک ازدواج موفق هیچ تضمین خاصی وجود ندارد . هیچ کسی نمی تواند ادعا داشته شد که یک ملاک خوب حتماً عث ازدواج موفق می شود . برای مثال مادیات و وضع اقتصادی از ملاک های بسیار مهم ازدواج هستند .


بیشتر بخوانید: ازدواج همسن


عوامل ازدواج موفق

اما گاهی شاهد اختلاف بین زوج هایی هستیم که از لحاظ مادی تمکن کامل را دارند . اما می‌توان رعایت اسندارد ها و نظر داشتن مزایا و معایب یک فرد ، احتمال اشته انتخاب را کاهش داد . ممکن است هر کسی بنا بر تجارب خود نظرات مختلفی مورد ازدواج موفق داشته شد . اما تمام ویژگی ها و ملاک های خوب مشخص و شناخته شده هستند . این ما هستیم که ید صفات خوب و بد طرف مقابل را تشخیص دهیم و تصمیم بگیریم . از عوامل ازدواج موفق انتخابی است که آگاهی ، شناخت و منطق صورت بگیرد . از مهمترین عوامل ازدواج‌ موفق انتخاب فردی است که بیشترین تناسب و نقاط مشترک را شما داشته شد .


بیشتر بخوانید:مشاوره ازدواج آنلاین


مهمترین عوامل ازدواج موفق

مهمترین عوامل ازدواج موفق چه چیز هایی هستند ؟ چگونه می توانیم یک ازدواج موفق داشته شیم ؟ طبیعً برای ازدواج موفق فاکتور هایی وجود دارد که ید نظر بگیریم .ید ها و نید هایی که همه ما حدودی آنها آشنا هستیم . چهار چوب ها و سنت هایی که رعایت آنها می تواند مسیر خوشبختی را هموار سازد . برای مثال از مهمترین عوامل ازدواج موفق سلامت جسمانی و روانی طرف مقابل می شد . چرا که یک فرد سالم می تواند یک خانواده سالم را به وجود بیاورد . این مورد سلامت روانی بسیار حائز اهمیت است . موضوع مهم دیگر شرافت و اصالت خانوادگی فرد است .

وصلت یک خانواده شریف و سالم می تواند نقش مهمی داشته شد . یکی دیگر از مهمترین عوامل ازدواج موفق نوع آمد و شغل فرد می شد . اینکه چه میزان و از چه راهی آمد کسب می کند . موارد دیگری مانند نیت و هدف فرد از تشکیل خانواده ، تناسب میان سن ، فرهنگ ، تحصیلات ، ظاهر ، سطح خانوادگی زوجین ، اهداف و برنامه های طرف مقابل از مهمترین عوامل ازدواج موفق می شند .

اصلی ترین عوامل ازدواج موفق

عوامل ازدواج موفق شامل چه مواردی می شود ؟ آیا طرف مقابل ید تمام ویژگی ها و ملاک های خوب را داشته شد ؟ اصولاً نید توقع داشته شیم که طرف مقابل تمام خواسته ها و ملاک های ما را داشته شد . چرا که هیچ شخصی به طور صد صد تمام و کمال نیست . اما می توانیم بسنجیم که آیا مزایای مخاطب ما بر معایبش برتری دارد یا خیر ؟ آیا خوبی های او آن ق هستند که بتوانیم از برخی کاستی های او چشم‌ پوشی کنیم ؟ نکته مهم دیگر اینکه مخاطب خود به تفاهم برسیم ، چرا که از اصلی ترین عوامل ازدواج موفق تفاهم بین زوجین است .

تفاهم به این معنا نیست دختر و پسر از همه نظر شبیه هم شند . بلکه تفاهم یعنی ایجاد سازگاری و پذیرفتن نقاط ضعف و قوت هم دیگر است . یکی دیگر از اصلی ترین عوامل ازدواج موفق نبودن اختلاف های چشمگیر بین زوجین است . هیچ زمینه ای نید اختلاف بیش از حد مجاز شد ، چرا که ممکن است خطرساز شود .

عوامل ازدواج موفق دختران

عوامل ازدواج موفق دختران ممکن است به دقت و جزئی نگری آنها مرتبط شد . معمولا دختر ها بیشتر مسائل را بررسی و تجزیه و تحلیل می کنند . از آنجایی که دختران بسیار احساسی هستند ، از عوامل ازدواج موفق دختران عاقلانه و منطقی تصمیم گرفتن است . گاهی می‌ بینیم که خانم ها منطق را کنار گذاشته و صرفا از روی احساسات تصمیم می‌ گیرند . ازدواج موفق نظر گرفتن اخلاق و رفر ، وضعیت اقتصادی و کاری ،سطح فرهنگی و خانوادگی و موارد دیگری میسر است . این زمینه مراجعه به مراکز مشاوره قبل از ازدواج و بهره گیری از تجارب و راهنمایی های متخصصین مشاوره ازدواج بسیار مفید است . به خصوص برای افرادی که شناخت یا جمع بندی و نظم خاصی از ملاک ها و معیارهای ازدواج خود ندارند .


بیشتر بخوانید: عوامل ازدواج ناموفق


عوامل ازدواج موفق پسران

عوامل ازدواج موفق پسران بیشتر به شرایط و شخصیت خود آنها برمیگردد . برای مثال آقایان ید بدانند که آیا به رشد عقلی و ک ست از ازدواج رسیده اند ؟ آمادگی پذیرش این مسئولیت یعنی تشکیل خانواد و یا پ شدن را دارند ؟ از لحاظ مادی به رشد و استقلال کافی رسیده اند ؟ از آنجایی که آقایان تنوع طلب هستند ید انتخاب خود به اطمینان کامل برسند . آیا این زن همان کسی است که همیشه دوست خواهند داشت ؟ آیا از لحاظ ظاهر ، اخلاق و رفر ، تحصیلات ، فرهنگ ، خانواده ، عفاف و حجاب همان شخصی است که می ‌خواهند ؟ اینها مواردی از عوامل ازدواج موفق پسران هستند .

برخلاف خانمها آقایان سطحی نگر هستند . اما ممکن است هنگام انتخاب همسر دقت و آگاهی کافی را نداشته شند . بنا بر مسائل کلی تصمیم بگیرند و از کنار مسائل مهم و کلیدی بدون توجه رد شوند . لذا مبحث ازدواج مشاوره خانواده میتواند برای آنها زمینه ساز یک ازدواج موفق شد .


بیشتر بخوانید: موفقیت ازدواج


ازدواج موفق چه ازدواجی است ؟

ازدواج موفق چه ازدواجی است ؟ چگونه می توانیم بفهمیم که یک ازدواج موفق داشته ایم یا نه ؟ آیا یک ازدواج موفق شکل خاصی دارد ؟ نمی توانیم بگوییم ازدواج موفق لزوماً این ویژگی ها را دارد . چرا که ممکن است هر فردی به شکل خاصی احساس موفقیت و خوشبختی کند . به طور کلی پاسخ به این سوال که ازدواج موفق چه ازدواجی است ؟ میتوان گفت ازدواجی که آن رشد و سازندگی زوجین وجود دارد .

عث پیشرفت و شکوفایی استعداد زوجین شود . ازدواجی که مسیر رسیدن به خواسته ها ، اهداف و آرزوها شد . زمانی که احساس کنیم به سمت موفقیت و پیشرفت حرکت می کنیم . هنگامی که زوجین کنار یکدیگر احساس آرامش و عشق و علاقه داشته شند . به همدیگر افتخار کنند و از هم بودن لذت ببرند . برای زندگی و فرزندان خود برنامه های سازنده و هدفمند داشته شند و بسیاری از موارد دیگر که یک ازدواج موفق ثیر گذار هستند را می توان نام برد .

سوالات متداول

عوامل موثر ازدواج موفق چیست ؟

عوامل بسیاری ازدواج موفق ثیر گذار هستند . برخی از این موارد شامل : ازدواج فردی که از لحاظ تدین ، فرهنگ ، اخلاق و رفر ، سن ، تحصیلات و خانواده شما هم سطح شد .

مهم ترین ملاک ازدواج چیست ؟

مهم ترین ملاک این است که زوجین هم تفاهم داشته شند . از لحاظ عقاید ، طرز فکر ، اهداف ، برنامه های زندگی ، علایق و خواسته ها هم سازگاری و نقطه نظر مشترک داشته شند .

شروط ازدواج موفق چه میتواند شد ؟

ممکن است هر کسی شرایط خاص خود را داشته شد ‌ . اما شرایطی از قبیل استقلال مالی ، وضعیت مسکن ،موقعیت شغلی ، توقعات و انتظار ها شروط مهمی هستند که ید بیان شوند .

ازدواج سالم و موفق به چه ازدواجی گفته میشود ‌ ؟

ازدواجی موفق است که زوجین آن امنیت و آرامش داشته شند . ازدواجی که عث پیشرفت و موفقیت زندگی بشود . زوجین از همدیگر احساس رضایت و عشق و محبت داشته شند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : ۸ Essentials for a Successful Marriage

عوامل ازدواج موفق

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۴:۱۲ توسط:مشاوره تلفنی موضوع: نظرات (0)

عشق قبل از ازدواج یا عشق بعد از ازدواج ؟

۵٫۰
۰۱

عشق قبل از ازدواج موضوعی پر از حاشیه ، پر از بحث ، پر از ید ها و شاید ها است . کارشناسان مشاوره خانواده تحقیقات گسترده ای انجام داده اند به نتیجه ای قابل اعتماد برسند که عشق قبل از ازدواج بهتر است یا عشق بعد از ازدواج . اگر شما به عنوان فردی که آمادگی ازدواج را دارد نمی دانید که ید به دنل عشق قبل از ازدواج شید یا عشق بعد از ازدواج می توانید به کمک مشاوره ازدواج و تحلیل کامل مسئله عشق ازدواج موفق ، این دو راهی را برای خود برطرف کنید و تصمیمی قاطعانه بگیرید .

عشق قبل از ازدواج

پیش از هر چیزی شما ید تعریف ستی را از عشق داشته شید و آن را هر احساس گذرا و متزلزلی اشته نگیرید چرا که بسیاری از موارد فرد احساس پر حرارت و سریع الوقوع خود را عشق میپندارد حالی که عشق به مرور به وجود خواهد آمد . پس از این مرحله می توانید به ستی عشق قبل از ازدواج را تحلیل و قضاوت کنید .

بر اساس نظریه یکی از روان شناسان آمریکایی به نام رابرت استرنبرگ هرگاه سه مولفه صمیمیت ، تعهد و کشش جنسی را خود احساس کردید میتوانید این ادعا را داشته شید که احتمالاً عاشق شده اید . طبیع این سه مولفه ید به میزان قابل قبولی شما وجود داشته شد . عشق قبل از ازدواج همان چیزی است که اکثر جوان های امروزی به دنل آن هستند اما ید بدانید که عشق قبل از ازدواج تضمین کننده خوشبختی نمی شد و تنها یکی از عوامل تأثیرگذار بر خوشبختی است .

دوام عشق قبل از ازدواج

دوام عشق قبل از ازدواج به عوامل متعددی بستگی دارد . اینکه چه اندازه توانسته ایم طرف مقابل را بشناسیم و یا اینکه چه اندازه مهارت لازم را برای حفظ کیفیت زندگی مشترک داریم از این عوامل میشند . مطالبی که اینجا مطرح میشوند هرگز برای نهی عشق قبل از ازدواج نمیشد و هدف این نیست که دوام عشق قبل از ازدواج زیر سوال برده شود . نکته ای که وجود دارد این است که بسیاری از ما شیفتگی یا هر احساسی را عشق اشته میگیریم . شیفتگی همان دوست داشتن کورکورانه بی چون و چرا است که فرد قا به دیدن نقاط ضعف و ویژگی های منفی طرف مقابل نمیشد . طبیعی است که وقتی این احساس به اشته عشق تلقی شود دوام عشق بعد از ازدواج چندان نمیشد .

عشق قبل از ازدواج صورتی دوام خواهد داشت که منطق و شناخت نیز انتخاب آن دخیل شد غیر این صورت پس از شروع زندگی مشترک و فروکش کردن هیجانات احساسی پایه های این عشق هر شناخت سست و سست تر خواهد شد . برای داشتن ازدواج موفق و دوام عشق قبل از ازدواج میتوان به کمکمشاوره قبل از ازدواج ، حقیقی بودن یا نبودن و ستی عشق خود را سنجید .

خصوصیات عشق قبل از ازدواج

خصوصیات عشق قبل از ازدواج همیشه بد نیستند و نمیتوان گفت که این احساس هیچ زب مثبتی ندارد . اما اگر این احساس فردی که به بلوغ فردی ( شخصیتی ، فکری ، روحی روانی ، احساسی ) نرسیده است شکل بگیرد قطعا جنبه منفی خصوصیات عشق قبل از ازدواج از جنبه مثبت آن بیشتر خواهد بود . قابل انکار نیست که یکی از ارکان مهم خوشبختی وجود عشق و محبت بین زوج است اما اگر این احساس حالت شیفتگی داشته شد و به اصطلاح تبی تند شد قرار گرفتن متن زندگی مشترک و پیش آمدن موقعیت های مختلف ، اگر طرف مقابل آنچه که ما مورد او تصور کرده ایم مغایرت داشته شد قطعا از بین خواهد رفت .

پس از خصوصیات عشق قبل از ازدواج این است که اکثر آن ها این عشق پیش از شناخت طرف مقابل شکل میگیرد . اما مواردی نیز وجود دارد افراد لغ پس از شناخت نسبی به یکدیگر علاقه مند شده اند و رفری منطقی رابطه را مسیر ست هدایت کرده اند و توانسته اند این عشق را ازدواج به کمال برسانند .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


نقش عشق قبل از ازدواج

نقش عشق قبل از ازدواج به گونه ای است که هم میتواند عث سعادت فرد شد و به یک ازدواج موفق منتهی شود و هم میتواند شقاوت فرد را به دنل داشته شد . اینکه نقش عشق قبل از ازدواج بر زندگی شما کدام یک از این دو مورد شد به خود شما بستگی دارد . عشق و علاقه هرگز مسئله ای نکوهیده نبوده اند اما اگر عشق را به ستی برای خود هجی نکنیم و انتخاب طرف مقابل یچه عقل خود را ببندیم قطعا سرانجام خوشی نخواهد داشت .

احساس های افراطی که هیچ منطقی پشت آن ها نشد نمیتواند عشق حقیقی شد و کمال انسان را به دنل داشته شد . پس لازمه عشق واقعی شناخت است . از طرفی ید بپذیرید که عشق تنها مولفه خوشبختی نمیشد و کنار عشق چیز های مهم دیگری نیز ید وجود داشته شد . تناسب فرهنگی ، خانوادگی ، شخصیتی ، ظاهری ، تحصیلی ، مالی و . . . مواردی هستند که ید کنار عشق و علاقه وجود داشته شند این عشق تداوم داشته شد .

اهمیت عشق قبل از ازدواج

اهمیت عشق قبل از ازدواج داشتن ازدواجی موفق و یک زندگی شاد به اندازه ای نمیشد که فقط به دلیل وجود علاقه قبل از ازدواج ، ازدواج کنید و یا موقعیت های معقول ازدواج خود را انتظار عشق قبل از ازدواج از دست بدهید . واقع عشق و علاقه برای شروع زندگی مشترک لازم است اما کافی نمیشد . طبیعی است که عشق مدت زمان کوهی به وجود نمی آید و عشقی که یک نگاه شد شیفتگی و سراب است پس اینکه انتظار داشته شیم همان ملاقات اول عاشق شویم اشته است اما ید ببینیم که طرف مقابل پنسیل این را دارد که بر اساس معیار هایمان ما را به خود علاقه مند کند یا نه .

اهمیت عشق قبل از ازدواج زمانی قابل توجه است که دیدی ز و منطقی طرف مقابل خود را انتخاب کرده شیم و تمام نقاط ضعف و قوت او را به ستی شناخته شیم . اگر زندگی خود را بی شناخت یا بی ملاحضه دیگر ملاک های انتخاب همسر تنها بر اساس عشق قبل از ازدواج شروع کرده شیم مدتی پس از ابتدای ازدواج کاستی ها خود را نشان خواهند داد و عث میشوند به ستی انتخاب خود شک کنیم .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


سوالات متداول

عشق قبل از ازدواج خوب است یا بد ؟

پاسخ این سوال به طور قطع نمیتواند فقط یکی از دو حالت فوق شد بلکه هم میتواند خوب شد و هم بد . خوب بودن یا بد بودن عشق قبل از ازدواج به میزان حقیقی بودن و منطقی بودن آن بستگی دارد .

عاشقی قبل از ازدواج بهتر است یا بعد از ازدواج ؟

طبق آنچه که بر اساس پژوهش ها به عمل آمده است میتوان گفت که عشق پس از ازدواج حقیقی تر است و دوام بیشتری خواهد داشت چرا که شرایط واقعی زندگی مشترک و شناخت به وجود آمده است .

نقش عشق قبل از ازدواج موفقیت زندگی مشترک چیست ؟

قطعا وجود عشق و علاقه کنار سایر ملاک های ازدواج موفق میتواند نتیجه فوق العاده ای داشته شد اما عشق قبل از ازدواج هرگز نتوانسته است به تنهایی خوشبختی را به ارمغان بیاورد .

انتخاب عاشقانه بهتر است یا عاقلانه ؟

ید گفت که تعادل هر زمینه ای لازم است و مورد انتخاب همسر نیز همینطور ، انتخابی که فقط عاقلانه یا فقط عاشقانه شد نمیتواند سعادتمندی را به دنل داشته شد پس انتخاب همسر آینده ید عاقلانه عاشق شد و شناخت ، لازمه یک عشق عاقلانه است .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


خدمات مرکز

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

این راس مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Which is true love, love before marriage or love after

عشق قبل از ازدواج یا عشق بعد از ازدواج ؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۴۶:۲۴ توسط:مشاوره تلفنی موضوع: نظرات (0)

بهترین سن ازدواج از نظر اسلام

۵٫۰
۰۱

بهترین سن ازدواج از نظر اسلام نیز تعریف شده است . دین اسلام که کامل ترین راهنمای زندگی انسان ها است تمام امور زندگی راه و روش ست را نشان داده است و آخر انتخاب را به عهده اراده و خواسته انسان قرار داده است . همانطور که می دانید ازدواج یکی از اموری است که زندگی انسان بسیار سرنوشت ساز است نتیجه غلفت آن آسیب های جبران ناپذیری را به ر می آورد .

بهترین سن ازدواج از نظر اسلام

دین اسلام توجه به اهمیت ازدواج زندگی ، کب راهنمای قرآن بسیار به آن پرداخته و همچنین پیامبران و ائمه رابطه چگونگی شرایط ازدواج و آداب اسلامی آن احادیث زیادی گفته اند . بهترین سن ازدواج از نظر اسلام نیز تعریف شده است . واقع بهترین سن ازدواج از نظر اسلام تنها نظر گرفتن سن بلوغ جنسی مشخص شده است به همین دلیل پایین ترین سن ازدواج نظر گرفته شده برای دختران از نظر اسلام ۹ سالگی و برای پسران ۱۵ سالگی می شد .

احادیث و گفته های پیامبران نیز بسیار به بلوغ فکری و داشتن ک ست از زندگی و مشکلات اشاره شده است . بهترین سن ازدواج از نظر اسلام توجه به شرایط زندگی و ک مردم آن دوران ذکر شده است و مل بیشتر آیات و احادیث می توان به جزئیات بیشتری از شرایط و آداب ازدواج دست پیدا کرد .

بهترین سن ازدواج از نظر اسلام و قرآن

بهترین سن ازدواج از نظر اسلام و قرآن بیشتر نظر گرفتن شرایط جسمی انسان ها نظر گرفته شده است . خداوند که خالق انسان است از تمام خواسته های انسان آگاه است نتیجه آگاهی از غرایز جنسی انسان سن ازدواج برای انسان ها را مشخص کرده است . بهترین سن ازدواج از نظر اسلام و قرآن برای خوشبختی انسان ها مشخص شده است نتیجه پیروی از گفته های اسلامی می توانید راه ست زندگین را پیدا کنید . به طور مثال یکی از احادیث اسلامی اشاره به اموال یتیمان به زمان ازدواج و آغاز زندگی اشاره شده است آن سن مال و اموال یتیمان را به آنها زگردانند و شرایط آغاز زندگی مشترکشان را فراهم نمایند .

بهترین سن ازدواج از نظر اسلام و قرآن سنی است که دختر و پسر شرایط مقابله مشکلات زندگی را داشته شند ، نتیجه سنی که فرد از خود شناخت کاملی داشته شد و ملاک های ازدواجش را به طور کامل مشخص کرده شد شرایط ازدواج را دارد . برای آگاهی از این شناخت و ک ست از معیارهای ازدواج بهتر است از یک مشاوره قبل از ازدواج راهنمایی گرفت .

بهترین سن ازدواج از نظر اسلام برای پسران

بهترین سن ازدواج از نظر اسلام برای پسران سنی است که مرد توان اداره یک خانواده را داشته شد . یکی از نکات مهمی که ملاک های بهترین سن ازدواج از نظر اسلام برای پسران نظر گرفته شده است شجاعت برابر مشکلات مالی است . اسلام بسیار به قناعت سفارش شده است و از انسان خواسته شده است که مدا به دلیل ترس از فقر از ازدواج خوداری کنید چرا که این کار به رزاق بودن خداوند شک کرده اید و ایمانن را سست کرده اید .

بهترین سن ازدواج از نظر اسلام برای دختران

بهترین سن ازدواج از نظر اسلام برای دختران زمانی است که دختر به بلوغ فکری و جنسی رسیده شد و واقع توانایی تولید مثل و تربیت کودکان را پیدا کرده شد . دین اسلام برای ازدواج دختران محدودیت هایی قائل شده است که از جمله ی آن ممنوعیت ازدواج سن پایین تر از ۹ سال است همچنین اسلام اجازه ی پ برای ازدواج دختر لازم و ضروری است .

دختر به دلیل احساساتی بودن گاهی ممکن است برخی حقایق را نادیده بگیرد و به دلایل کاملا احساسی تن به ازدواج شخصی که مناسب نیست بدهد نتیجه دین اسلام ضرورت اجازه پ ازدواج دختر از این اتفاق به نوعی جلوگیری کرده است . برخی این قوانین را دین اسلام محدود کردن دختران می دانند حالی که این قوانین به دلیل بهتر شدن کیفیت زندگی زنان نیز شکل گرفته است و تنها هدف از این شروط رسیدن به یک ازدواج موفق است .

بهترین سن ازدواج از نظر اسلام برای جوانان

بهترین سن ازدواج از نظر اسلام برای جوانان همانطور که پیش تر گفتیم زمانی است که پسران توانایی اداره یک زندگی و دختران توانایی همراهی همسر مشکلات و تربیت فرزندان را داشته شند و به بلوغ جنسی و فکری رسیده شند . مشاوره ازدواج تخصص و تجربه می تواند تشخیص سن مناسب ازدواج شما را راهنمایی نماید .

خدمات مرکز

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

این راس مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Is there a set age for marriage in Islam? – Islam Question …

بهترین سن ازدواج از نظر اسلام

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۲:۰۵ توسط:مشاوره تلفنی موضوع: نظرات (0)

انتخاب همسر مناسب

۵٫۰
۰۱

انتخاب همسر مناسب جز مهم ترین انتخاب های زندگی است که می تواند کل مسیر زندگی هر فرد را تغییر دهد . انتخاب مناسب همسر زندگی می توانید به موفقیت های بیشتری دست پیدا کنید و آرامش را بیش از هر زمان دیگر احساس کنید و اما برعکس انتخاب غلط کسی که قرار است عمری همراه شما شد آرامش را از خود صلب می کنید و مدام ید به دنل فرار از شرایطی شید که خودن آن را خلق کرده اید .

انتخاب همسر مناسب ابتدا نیازمند این است که خود شما از لحاظ اجتماعی و اقتصادی جایگاه مناسبی شید بتوانید یک انسان شایسته را برای زندگی مشترک متقاعد کنید . پس این انتخاب ید لزوما دو طرفه صورت بگیرد . به قولی ضرب المثل کبوتر کبوتر… نیز این جا صدق می کند هرچند استثنا همیشه وجود دارد .

انتخاب همسر مناسب

امروزه ملاک انتخاب همسر مناسب بیشتر مادیات است و الویت جوانان برای ازدواج تغییر یافته و این شاید جز غلط هایی است که جامعه امروز رواج پیدا کرده و بسیاری از موارد بعد از چند ماه یا چند سال به طلاق ختم می شود . جالب است بدانید مواردی که هنگام ازدواج جز الویت ها نمی دانند و از آن غافل می شوند همان مواردی هستند که آینده ابتدا موجت دعوا را فراهم می کنند و چشم به هم زدنی قرار دادگاه و طلاق را می گذارند و اینگونه به خود می آیند یک تجربه تلخ از شکست را چشیده اند . حالی که پیش از ازدواج مشورتی ساده از مشاوره قبل از ازدواج می توان از تمام این اتفاقات و طبعاتش جلوگیری کرد .

معیار های انتخاب همسر مناسب

معیار های انتخاب همسر مناسب برای هر فرد دیگری متفاوت است . اگرچه ممکن است برخی معیارهای ازدواج همه افراد مشترک شد اما اگر دقت و آگاهی کامل معیار های ازدواج هر فرد را بسنجیم می یابیم که شرایط زندگی و اخلاق های متفاوت سبب ایجاد خواسته های متفاوت هرکس از همسر آینده اش شده است که شاید نگاه اول به چشم نیاید .

معیار های انتخاب مناسب همسر اگر به ستی مشخص شوند موجت یک ازدواج موفق را فراهم می کند . اگر به دنل پیدا کردن بهترین معیار ها سایت ها و کب ها می گردید ید بگویم این کار تنها می توانید راه های مشخص کردن ملاک هاین را پیدا کیند زیرا هیچکس نمی تواند برای شما تعیین کند که همسری این ویژگی ها برای شما مناسب است بلکه به شما کمک می کند ابتدا خودن را بهتر بشناسید سپس معیار های انتخاب مناسب همسر برای شما مشخص می شود و این شما هستید که نسبت به این معیار ها برای انتخابن مرزی مشخص می کنید پس قبل از هر کاری نگاهی به خودن بی اندازید .اگر فکر می کنید این راه احتیاج به یک راهنما دارید و شاید خودشناسی ستی از خودن ندارید بهتر است از یک مشاوره ازدواج کمک بگیرید .

ملاک های انتخاب همسر مناسب

ملاک های انتخاب همسر مناسب به تیج شکل می گیرد واقع آنچه که امروز به عنوان ملاک برای انتخاب همسر نظر دارید بر گرفته از تجربه ها و نگاهی است که شما طول زندگین به امروز یافت کرده اید و توجه به آنچه زندگی اطرافیانن دیده و شنیده اید تصمیم گرفته اید برای زندگی خودن چارچوبی قرار دهید به مشکلی که روزی اطرافیانن آن دست و پنجه نرم کرده اند برخورد نکنید . اما ممکن است این نگاه شما به زندگی گاهی به غلط شکل گرفته شد پس بهتر است این چارچوب گذاری ها حتما یکمشاوره خانواده آگاه مشورت کنید شرایط ست تری ملاک های انتخاب همسر مناسب مشخص کنید .

انتخاب همسر مناسب برای پسران

انتخاب همسر مناسب برای پسران گذشته بیشتر به عهده ما یا خواهر بود اما امروزه تغییر شرایط جامعه پسران ترجیح می دهند همسر آینده شان را خود انتخاب کنند . این حالت قبل از ازدواج شناخت بیشتری نسبت به هسرشان پیدا می کنند و بهتر می توانند او را معیارهایشان بسنجند انتخاب آگاهانه تری داشته شند .

معیارهای انتخاب همسر مناسب برای پسران

معیارهای انتخاب همسر مناسب برای پسران نید تنها رابطه مادیات و یا زییی های ظاهری شد . ازدواج هایی که صرفا به دلیل ثروت صورت می گیرد نمی تواند ازدواج موفقی شد چرا که پول به تنهایی نمی تواند ضامن خوشبختی شد و تنها می تواند برای شما زندایی بسازد نمای قصری از طلا که هیچ سودی برای شما ندارد . پس برای داشتن یک زندگی همراه آرامش و نشاط به دنل کسی شید که نوید خوشبخین را برای همیشه بدهد نه فقط برای روزهایی که همه چیز مهیای آرامش است .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :۱۰ Tips for Choosing the Right Partner

انتخاب همسر مناسب

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۴۴:۲۰ توسط:مشاوره تلفنی موضوع: نظرات (0)

بهترین سایت روانشناسی خانواده

۵٫۰
۰۱

سایت روانشناسی از جمله دسوردهای مفید و قابل توجه فضای مجازی میشد که خدمات زیاد تر و البته سهل تری را برای افراد نیازمند به این زمینه را فراهم میکند . مشاوره روانشناسی میتواند خدمات زیادی را تنوع بسیار به افراد جامعه ارائه کند . از جمله فعالیت های مشاوره روانشناسی میتوان به موارد زیر اشاره کرد .

 • سایت روانشناسی حوزه ازدواج میتواند بسیار کمک کننده و همراه زوجین شد .
 • سایت روانشناسی زمینه های مختلفی بعد از تشکیل خانواده هم آموزه های زیادی را برای افراد مختلف فرهنگ های مختلف خواهد داشت .
 • سایت روانشناسی حوزه های موفقیت مثل موفقیت تحصیلی یا ترقی و موفقیت نیز کمک های زیادی به افراد میکند . مشاوره تحصیلی و یا شغلی فرد را از یک نقطه مشخص مثلا ( الف ) نقطقه مشخص دیگری مثلا نقطه ( ب ) همراهی میکند .

  بیشتر بخوانید: مشاوره خیانت


سایت روانشناسی خانواده

سایت روانشناسی خانواده زمینه هایی که مربوط به خانواده مبشود فعالیت میکند . برای مثال سایت روانشناسی خانواده جوانانی که هم قصد ازدواج دارند را به نحوی آموزش و مشاوره میدهد که همه اتفاقات به خوبی پیش برود . بعد از ازدواج شکل گیری خانواده ای نو پا هر دو فردی که هم ازدواج کرده اند میتوانند اشتهات زیادی را رقم بزنند . این اشتهات ناشی از عدم تجربه افراد مدیریت یک خانواده است که کاملا هم طبیعی است .مشاوره خانواده میتواند اشتهات افراد را ابتدای راه زندگی و مسئولیت همسری اصالاح کند مسائل به وجود آمده هر چه سریعتر برطرف شود . روانشناسی خانواده همچنین علاوه بر حل مشکلات زناشویی میتواند اتفاقات و اقدامات زیادی را برای پیشگیری از وقوع تنشها زندگی مشترک پیشنهاد دهد .

بهترین سایت روانشناسی ازدواج آویژه

بهترین سایت روانشناسی ازدواج آویژه میتواند لغب بگیرد زیرا که سایت روانشناسی برای بهترین بودن ید یک سری فاکتور ها را دارا شد . بهترین سایت مشاوره ازدواج آویژه است زیرا مرکز آویژه انتخاب مشاوران عالی و کیفیت تمام زمینه های روانشناسی سعی میکند که نیاز تمام مراجعه کنندگان را برطرف کند . برای مثال از جمله فعالیت های سایت آویژه میشود به حل اختلافات زناشویی مخصوصا دوران ابتدایی زندگی ، فرزند پروری ، خیانت و… اشاره کرد . البته دلیل این که میشود ادعا کرد که بهترین سایت روانشناسی ازدواج آویژه است میتواند این شد که مرکز آویژه و مشاوران آن برطرف شدن مشکلات افراد زمینه های مربوط ، کاملا به پیگیری میپردازند و بعد از پتیان جلسه مشاوره همراه مراجعان خواهد ماند .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


بهترین سایت روانشناسی خانواده

بهترین سایت روانشناسی خانواده به راستی ید چه ویژگی‌هایی داشته شد ؟ شاید برای خیلی از افرادی که مسئول مدیریت خانواده خود هستند و میخواهند روند میخواهند روند رشد خانواده خود از نظرات و راهنمایی های مشاوران برخوردار شوند این سوال مطرح شد . بهترین سایت مشاوره خانواده ید ویژگی‌های زیر را دارا شد .

 • این موضوع از روانشناسی ( psychology) زیر مجموعه‌های زیادی دارد . بنابراین وجود مشاوران زمینه های مختلف لازم است
 • مشاوران سایت چون به صورت حضوری مراجعان را نمی بینند ید حوزه ارتط سازی بسیار قوی شند .
 • پیگیری پایان و تمام شدن مشاوره ید زمانی که مراجع احساس نیاز میکند ادامه یابد .
 • مدیریت یک سایت روانشناسی خوب ید دائما کیفت مشاوره ها را بسنجد
 • اصل راز داری حتما ید مورد توجه برای موفقیت و جه یک بودن یک سایت قرار بگیرد . مراجعان ید به راحتی بتوانند به رازداری مشاوران اعتماد کنند بتوانند جریان مشاوره احساس امنیت کنند .
 • دسترس بودن مشاوران نیز از امتیازات و ویژگیهای مهم یک سایت خوب و حرفه‌ای است .

سایت روانشناسی کودک

سایت روانشناسی کودک نیز میتواند کمک شایان و بسیار زیادی به خانواده های صاحب کودک بکند . کودکان زمان حاضر بسیار ذهن های پیچیده تر و گستره دیده بسیار زتری نسبت به نسل های گذشته دارند . به دلیل همین پیچیده بودن نیازهای جدیدتری نسبت به گذشتگان برای کودکان به وجود می‌آید . این امر طبیعی است که پ و ماها نسبت به نیازهای کودکان خود گاها دچار ناتوانی شند . همین حین سایت روانشناسی کودک میتواند کمک های شگرفی برای خانواده های کودکان نیازمند به کمک شد . کودکان نیز مانند سایر افراد سایر دوره های رشدی دائما بیاید بحرانها و لحظات سخت مخصوص به دوره سنی خودشان دست و پنجه نرم میکنند .

اگر گذار از این دوره ها یک مشاوره کودک زبده کنار والدین کودک شد میتواند دوره های مختلف رشدی و تربیت کودک را زیر نظر بگیرد . این زیر نظر گرفتن میتواند منجر به برنامه ریزی دقیق برای رشد ابعاد مختلف کودک بشود .

روانشناسی خیانت

مشاوره خیانت ( betrayed psychology) نیز از جمله شاخه های روانشناسی است که جوامع مختلف مراجعان زیادی را پذیرا میشد . گاهی زندگی زوجین اتفاقات و شرایطی پیش می‌آید که ممکن است سردی یا دوری عاطفی رابطه زناشویی را تجربه میکنند . این شرایط ممکن است ناگهان یکی از زوجین یا دونفر آنها خواسته یا ناخواسته وارد یک رابطه فرازناشویی شوند .

شاید نظر اول افراد فکر کنند که این اتفاقات برای دیگران است و تمام افرادی که گیر خیانت میشوند از لحاظ اخلاقی مشکل دارند . صورتی که اصلا این گونه نیست . گزارش هایی که از مراجعان میرسد گاهی افرادی خیانت میکنند که حتی خود فرد خیانت دیده نیز قا به ور کردن این موضوع نیست . وجود یک مشاور حرفه ای مبتواند مرحله اول به پیشگیری از این موارد منجر شود و وحله دوم میتواند به زوجینی که گیر این آسیب هستند بهترین راهکارها و پیشنهادات را ارائه کند .

مشاوره مورد رابطه عاطفی

این روزها اگر بشنویم دختر یا پسری اطراف ما وارد یا گیر یک رابطه عاطفی جنس مخالف است آن را امری عادی و روزمره تلقی کنیم . این اتفاق که زمانه حال حاضر واقع برای همه آدم ها هر دیدگاه و اعتقادی به احتمال زیاد روی میدهد ، مانند یک شمشیر دو لبه میشد که میتواند فرد را از حال و انرژی خوب سرشار کند و هم میتواند افسردگی ( depression) و سرخوردگی را برای فرد به همراه بیاورد .

بهترین کار این است که افراد قرار گرفتن این موقعیت های احساسی که ممکن است متر بتوانند از قت منطق خود استفاده کنند همه چیز را یک مشاور مجرب میان بگذارند اینکه حفظ تعادل بین احساس و منطق موفق تر عمل کنند . شاید دونفر برای اولین ر وارد چنین رابطه ای شده شند ولی یک مشاور سال‌های زیادی از عمر خود را صرف کسب تحصیل و تجربه این رابطه کرده . بنابراین بر یک رابطه عاطفی اشراف کامل دارد .

سایت مشاوره زناشویی

البته که هیچ زوجی بدون مسئله و مشکل نمیتوانند زندگی زناشویی خود را اداره کنند . بعضی از زوجین که هوشیار تر و آگاه تر هستند به مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی مراجعه میکنند مدیریت زندگی خود از راهنمایی های یک مشاور استفاده کنند . اما بعضی از فرهنگ ها یا محیط های جغرافیایی امکان مراجعه حضوری زوجین به مشاوره خانواده ( family counseling ) وجود ندارد . این شرایط یک سایت مشاوره خانواده میتواند کاملا برای خانواده ها مشکل گشا شد و آنها را یاری کند . مشاوره زناشویی که از طریق سایت روانشناسی به افراد و زن و شوهرها ارائه میشود ، اگر اصولی و ست شد و توسط یک مشاور زبده انجام شود به معنای واقعی میتواند گاهی آنها را از فروپاشی خانواده نجات دهد .


بیشتر بخوانید: مرکز


مشاوره مورد بحران میانسالی

تمام افراد اعم از مرد و زن وقتی به مرحله میانسالی میرسند دچار افکار منفی یا استرس میشوند . این استرس میتواند ناشی از ترس از آینده یا احساس عدم نتیجه گیری شد . چون فرد جوانی و واقع فرصت طلایی را پشت سر گذاشته است و دوران کهنسالی را همه ابهامات و ترس هایش پیش رو دارند . یک مشاور (counselor) این برهه نیز میتواند کمک بسیار زیادی به افراد میانسال بکند . برای مثال میتواند برنامه ای را متناسب شرایط شخصیتی و البته شرایط سنی فرد تدوین کند و فرد را از ناامیدی ناشی از ابهام آینده رهایی ببخشد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: What Is Family Therapy? + 6 Techniques & Interventions

بهترین سایت روانشناسی خانواده

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۳۲:۲۱ توسط:مشاوره تلفنی موضوع: نظرات (0)

آیا استخاره برای ازدواج صحیح است ؟

۵٫۰
۰۱

استخاره برای ازدواج زمانی صورت می گیرد که فرد انتخاب دچار دودلی و مشکل شد ؛ استخاره موضوع جدیدی نیست اما بعد از مشورت و تحقیق می توان از استخاره برای طلب خیر گرفتن استفاده کرد . زندگی موقعیت های حساس زیادی وجود دارد که از جمله میتوان به ازدواج اشاره کرد که از زمانهای قدیم ازاستخاره برای ازدواج استفاده می کردند . امام صادق (ع) فرمودند ، که خداوند قران می فرمایند : «از بدبختی بنده من آن است که کاری از کارهایش را بدون استخاره انجام دهد » ؛ اما تنها تکیه بر استخاره نمی توان تصمیم ستی برای ازدواج گرفت پس مناسب تر است که از مشاوره افرادی که صلاحیت لازم این زمینه را دارند و همچنین از تجربیات بزرگترها استفاده کرد و بعد از آن اگر همچنان دچار تردید و شک بودند می توانند از استخاره برای ازدواج کمک بگیرند.


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


دلیل استخاره برای ازدواج

دلیل استخاره برای ازدواج میتواند بدست آوردن اطمینان قلبی از انتخاب و ازدواج شد اما نید استخاره را معیار اصلی تصمیم گیری نظر گرفت وید از عقل خودمان کمک بگیریم و همه جوانب انتخابمان را بسنجیم و هیچ مطلبی از دیدمان پنهان نماند و رعایت همه این اصول اگر ز دچار شک و تردید بودیم می توانیم از استخاره کمک بگیریم اصل استخاره به نوعی مشورت خدا می شد و هیچ اجری برای آن وجود ندارد . دلیل استخاره برای ازدواج واقع از بین بردن شک و تردید است اما نید از استخاره استفاده ابزاری کرد چون دیده شده گاهی خانواده ها به هر دلیلی تمایلی برای وصلت ندارند و دلیل جواب منفی را بد بودن استخاره بیان می کنند و این به لحاظ اخلاقی پسندیده نمی شد و واقع نوعی توسل به کذب می شد .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


ستی استخاره برای ازدواج

ستی استخاره برای ازدواج از این جهت که فرد مومن برای انجام کارها و تصمیمات مهم زندگی مثل ازدواج امور خود را به خدا واگذار کند کار پسندیده ای است و یا اینکه برای دانستن این مطلب که آیا کاری که قصد انجام آن را دارد به صلاح و خیر او هست یا نه می تواند از استخاره کمک بگیرد اما همه اینها بعد از مراجعه به مشاوره ازدواج و مطالعه و تحقیق کامل و مشورت پ و ما و بزرگترها می شد .

دیدگاه های مختلفی برای توجه به استخاره وجود دارد بعضی کلاً به استخاره اعتقادی ندارند و از استخاره برای ازدواج کمک نمی گیرند و بر عکس این گروه افرادی هستند که فقط به استخاره اتکا می کنند که اصلا این مورد یید نیست اما گروهی هستند که بعد از بررسی و تحقیق کامل نهایت برای طلب خیر گرفتن از استخاره برای ازدواج کمک می گیرند که این راه ستی استخاره برای ازدواج را یید می کند .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


نظر کارشناسان استخاره برای ازدواج

نظر کارشناسان استخاره برای ازدواج این است که استخاره امر الزامی نیست و شرعا لازم نیست به آن عمل کنیم ؛ اما از آنجا که استخاره به معنای مشورت خداست و مخصوصا زمانیکه ازاستخاره برای ازدواج کمک می گیریم بهتر است به آن عمل کنیم که حتما خیر و صلاح ما آن است . البته استخاره ید زمان ست و توسط فرد مجربی صورت بگیرد ، زمان ست یعنی دیده شده بعضی افراد همان ابتدای خواستگاری استخاره برای ازدواج می گیرند و این از نظر کارشناسان ست نمی شد ، بهتر است بعد از طی مراحل آشنایی و کمک گرفتن اگر به هر دلیلی دچار شک وتردید بودند میتوانند استخاره بگیرند و خیال راحت تصمیم گیری کنند .

رجوع به استخاره برای ازدواج

رجوع به استخاره برای ازدواج فقط برای بر طرف شدن سرگردانی است و شرط اصلی ازدواج هم کفو بودن دو خانواده به لحاظ مذهبی و اخلاقی و مالی میشد . خداوند قران کریم می فرمایند ( و شاورهم فی الامر فاذا عزمت فتوکل علی الله ) مشورت کنید و سپس توکل به خدا تصمیم بگیرید . البته استخاره قران فال گرفتن وتفال زدن بر حافظ متفاوت است و همه کتب مذهبی این کار نهی شده است ، انسان ید از نیروی عقل و خرد خود استفاده کند و همچنین حدودی مسائل شرعی و دینی آشنا شد دچار لغزش نشود و اگر این زمینه آشنایی نداشت می تواند از نظر کارشناسان استخاره برای ازدواج یا هر مسئله مهمی میتواند بهره ببرد ؛ بهر حال همه امور احتیاج به استخاره نیست و استخاره یک حکم نیست و فقط برای اطمینان به استخاره رجوع می شود.


بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج


مشاوره قبل از ازدواج

استخاره هیچ گاه نمی تواند جای مشورت و اندیشیدن را بگیرد بنابراین مسئله مهمی مثل ازدواج می توان از مشاوره قبل از ازدواج استفاده کرد . مشاوره قبل از ازدواج می توان از سلامت روانی و عاطفی فرد اطلاعات کاملی بدست آورد همچنین می توان از طریق پرسش ها و پاسخهایی که یافت می کنیم به ویژگی های اخلاقی فردی که برای ازدواج نظر گرفته ایم پی ببریم . سوالات مشاور زمان آشنایی قبل از ازدواج به صورتی هست که دو طرف می توانند ک بهتری از هم پیدا کنند بتوانند احساسات خود را راحت تر بیان کنند و نتیجه به تصمیم گیری بهتری برسند و نهایت اگر همچنان دچار شک و دو دلی بودند از استخاره برای ازدواج استفاده کنند و توکل به خدا زندگی شاد و خوبی را آغاز کنند .

نیاز به پیشرفت

زن و مرد قبل از استخاره برای ازدواج ید به بررسی نیازهای اساسی و ملاک های اولیه زندگی خود بپردازند و مرحله بعدی به مسائلی که به لحاظ اهمیت مرتبه دوم قرار دارند ، مسائلی مثل نیاز به پیشرفت ، عرف جامعه ما اگرچه این ملاک ها مطرح نمی شوند اما نهایت به نظر مشاوران از فاکتورهای مهم زندگی زناشویی محسوب می شود ؛ مثلا مشاوران هدفی را انتخاب می کنند و بررسی می کنند که سرعت رسیدن زن و مرد به این هدف چق است ، آیا سرعتشان یکیست ؟ و اگر این سرعت و پیشرفت یکی نشد توصیه میکنند بیشتر مورد این موضوع صحبت کنند آینده مشکلی برای زندگی مشترکشان پیش نیاید و زندگی کمترین اختلاف فکری و عملی آغاز کنند .


بیشتر بخوانید: مشاوره برای ازدواج


نیازهای عاطفی

اینکه فقط از رجوع به استخاره برای ازدواج استفاده کنیم به هیچ وجه توجیه مناسبی برای بررسی های شخصیتی زن و مرد نیست نیازهای عاطفی و ویژگی های خاص ارتطی متفاوت زن و مرد دیدگاه های مختلفی را هم بوجود می آورد که عدم توجه به آن می تواند نیج زیان ری هم بوجود آورد .نگاه زن ومرد به مسائل زناشویی کاملا متفاوت است و اگر این تفاوت دیدگاه توسط زن ومرد و مشاوره ازدواج حل نشود ازدواج موفقی صورت نخواهد پذیرفت ؛ بعضی از نیازهای عاطفی مردان مثل داشتن یک شریک جنسی خوب ، یک همدم اهل تفریح ، یک منزل دنج و آرام و یک همسر حمایت کننده وفادار از نیازهای اصلی مردان است و از نیازهای عاطفی زنان میتوان به عطوفت و مهر ورزی ، همسری که خانواده الویت اول زندگی وی شد ، یک مرد اعتماد بنفس ،حمایت مالی و صداقت و صراحت اشاره کرد .

پذیرش یکدیگر ازدواج

اینکه زوجین یکدیگر را همان گونه که هستند بپذیرند از مسائل مهم بررسی های قبل از ازدواج هست مثلا همین مسئله استخاره برای ازدواج از مطالب اعتقادی هر کدام از زوجین هست که میتواند مورد قبول یا رد قرار گیرد اینکه اصلا ستی استخاره برای ازدواج را قبول دارند یا خیر ؛ توجه به همین مسائل جزئی و پیش پا افده می تواند داشتن یک ازدواج موفق ثیر زیادی داشته شد و اینکه زوجین یکدیگر را همانگونه که هستند بپدیرند و این تصور که می توانند طرف مقابل را تغییر دهند وارد یک زندگی نشوند یا خیال اینکه تفاوتهای مهم به مرور زمان حل میشود از بررسی جدی اختلافات بین خود کوهی کنند، از اشتهات بزرگ قبل از ازدواج است و اینجاست که قبل از توجه به نظر کارشناسان استخاره برای ازداوج ابتدا خود توجه کامل و کافی را به این موضوع داشته شند .

نکات مهم پیش از ازدواج

این مطالب به دلیل استخاره برای ازدواج اشاره شد و متوجه شدیم تنها طلب خیر گرفتن دلیل استخاره برای ازدواج است , ازدواج امر مهم و از تصمیمات ثیر گذار زندگی ما می شد پس انتخاب همسر ید همه امور نظر گرفته شود هم رجوع به استخاره برای ازدواج هم کمک گرفتن از مشاوره خانواده و هم تحقیق و مشورت بزرگترها می تواند موفق بودن یک ازدواج نقش اساسی ایفا کند ستی استخاره برای ازدواج از این جهت یید شد که می تواند از بین بردن شک و تردید به ما کمک کند .

همچنین نظر گرفتن شهت های شخصیتی و عاطفی توجه به اعتقادات دوطرف و پذیرش بی قید و شرط زوجین همانگونه که هستند از هر مطلبی اهمیت تر است و بهتر است قبلا از توجه به ستی استخاره برای ازدواج یا ناستی آن به ویژگی های شخصیتی طرف مقابل توجه شود ؛ این وجود اگر به هر عنوان ز دچار شک و تردید بودیم این شک میتواند دلیل استخاره برای ازدواج شد و همچنین اینکه بدون بررسی جواب منفی ندهیم یا اگر بهر دلیلی جواب ما منفی بود جواب منفی را به دلیل استخاره برای ازداوج و بد بودن جواب استخاره ندانیم ؛بهر حال لازمه داشتن ازدواج موفق بررسی کامل خصوصیات اخلاقی مذهبی و خانوادگی زوجین است و کمک گرفتن خانواده و همینطور نهایت میتوان از استخاره ازدواج کمک گرفت .

جلسه مشاوره قبل از ازدواج چه می گذرد ؟

نظر کارشناسان استخاره برای ازدواج هم این است که قبل از اقدام به استخاره همه ی جوانب فردی که برای ازدواج نظر گرفته اید سنجیده شود و یکی از ابزار این سنجش مراجعه به مشاورینی است که بصورت تخصصی این زمینه فعالیت دارند ؛ معمولا مراجعه اول تست های شخصیت شناسی و نمودار خانوادگی رسم می شود اطلاعات مفید و مختصری بدست بیاید از مجموعه جواب این تست ها می توان به میزان شناخت و ستی و ناستی مقدار شناختی که بدست آمده پی برد همچنین مشاور میتواند به اصلاح و هدایت این دانسته ها کمک کند . این جلسات معمولا از دو جلسه شروع شده و ده جلسه هم می تواند ادامه داشته شد همچنین محتوا و طول مدت جلسه هم می تواند نظر زوجین و مشاور تنظیم گردد .

مشاوره قبل از ازدواج چه سوالاتی را مطرح کنیم ؟

از آنجا که ازدواج فقط به معنای زیر یک سقف رفتن نیست و تنها رجوع به استخاره برای ازدواج نمی توان نتیجه موفقی گرفت ، نتیجه برای داشتن یک زندگی شاد و صمیمی عشق به تنهایی کفایت نمی کند و لازم است معیارهای ازدواج ست انتخاب همسر آشنا بشویم و یکی از راه های رسیدن به این مهم دانستن سوالاتی است که ما را برای شناخت بهتر کمک کند ؛ از جمله مهمترین این سوالات می توان به سوالاتی اشاره کرد که نیازهای اساسی ما را مشخص می کند مثل نیاز به امنیت ، نیاز به آزادی ، نیازهای عاطفی ، نیاز به پیشرفت و نیاز های جنسی که از مهمترین نیازهای اولیه انسان است ؛ همچنین سوالاتی که نهایت به سنجش میزان صداقت فرد پاسخگویی به سوالات پیش از ازدواج منجر شود .


بیشتر بخوانید: ویژگی های ازدواج خوب


فکر میکنید دلیل استخاره برای ازدواج برای افرادی که به آن معتقد هستند چیست ؟

غیر از این هست که می خواهند به لحاظ قلبی و فکری احساس امنیت کنند زیرا احساس نیاز به امنیت از نیاز های مهم زندگی مشترک است ؛ مهمترین قسمت این نیاز داشتن امنیت مالی است ، برای پی بردن به توانایی های مالی فرد میتوانید از او بخواهید منبع آمد خود را به طور واضح مشخص کند یا میزان پس انداز و چگونگی اداره زندگی را برای شما توضیح دهد یا برنامه ریزی که برای خرج کردن و تفریح کردن یا مسافرت دارد را بیان کند یا اینکه اغلب برای چه کارهایی به راحتی هزینه میکند ازین طریق هم به ایت او پی ببرید هم میزان دست و دل زی و خساست اورا بشناسید ؛ همچنین نظر او را مورد مهریه و چگونگی پرداخت آن جویا شوید و نهایت مورد محل زندگی وتقسیم دارایی ها بعد از ازدواج سوال کنید .

سوالات متداول

جلسه مشاوره قبل از ازدواج چه می گذرد ؟

نظر کارشناسان استخاره برای ازدواج هم این است که قبل از اقدام به استخاره همه ی جوانب فردی که برای ازدواج نظر گرفته اید سنجیده شود و یکی از ابزار این سنجش مراجعه به مشاورینی است که بصورت تخصصی این زمینه فعالیت دارند ؛ معمولا مراجعه اول تست های شخصیت شناسی و نمودار خانوادگی رسم می شود اطلاعات مفید و مختصری بدست بیاید از مجموعه جواب این تست ها می توان به میزان شناخت و ستی و ناستی مقدار شناختی که بدست آمده پی برد همچنین مشاور میتواند به اصلاح و هدایت این دانسته ها کمک کند . این جلسات معمولا از دو جلسه شروع شده و ده جلسه هم می تواند ادامه داشته شد همچنین محتوا و طول مدت جلسه هم می تواند نظر زوجین و مشاور تنظیم گردد .

مشاوره قبل از ازدواج چه سوالاتی را مطرح کنیم ؟

از آنجا که ازدواج فقط به معنای زیر یک سقف رفتن نیست و تنها رجوع به استخاره برای ازدواج نمی توان نتیجه موفقی گرفت ، نتیجه برای داشتن یک زندگی شاد و صمیمی عشق به تنهایی کفایت نمی کند و لازم است معیارهای ست انتخاب همسر آشنا بشویم و یکی از راه های رسیدن به این مهم دانستن سوالاتی است که ما را برای شناخت بهتر کمک کند ؛ از جمله مهمترین این سوالات می توان به سوالاتی اشاره کرد که نیازهای اساسی ما را مشخص می کند مثل نیاز به امنیت ، نیاز به آزادی ، نیازهای عاطفی ، نیاز به پیشرفت و نیاز های جنسی که از مهمترین نیازهای اولیه انسان است ؛ همچنین سوالاتی که نهایت به سنجش میزان صداقت فرد پاسخگویی به سوالات پیش از ازدواج منجر شود .

فکر میکنید دلیل استخاره برای ازدواج برای افرادی که به آن معتقد هستند چیست ؟

غیر از این هست که می خواهند به لحاظ قلبی و فکری احساس امنیت کنند زیرا احساس نیاز به امنیت از نیاز های مهم زندگی مشترک است ؛ مهمترین قسمت این نیاز داشتن امنیت مالی است ، برای پی بردن به توانایی های مالی فرد میتوانید از او بخواهید منبع آمد خود را به طور واضح مشخص کند یا میزان پس انداز و چگونگی اداره زندگی را برای شما توضیح دهد یا برنامه ریزی که برای خرج کردن و تفریح کردن یا مسافرت دارد را بیان کند یا اینکه اغلب برای چه کارهایی به راحتی هزینه میکند ازین طریق هم به ایت او پی ببرید هم میزان دست و دل زی و خساست اورا بشناسید ؛ همچنین نظر او را مورد مهریه و چگونگی پرداخت آن جویا شوید و نهایت مورد محل زندگی وتقسیم دارایی ها بعد از ازدواج سوال کنید .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Do you think marriage within blood relations may be …

آیا استخاره برای ازدواج صحیح است ؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۱۹:۱۵ توسط:مشاوره تلفنی موضوع: نظرات (0)

مشاوره تلفنی کودک و نوجوان

۵٫۰
۰۱

مشاوره تلفنی کودک مانند هر مشاوره ای برای والدین و کودک بسیار مفید است و توصیه میشود . وجود کودک ممکن است حضور مراکز مشاوره کودک برای والدین مشکل و یا غیر ممکن شد . گرما و سرما هوا از عواملیست که حضور مراکز مشاوره را مشکل میکند . کار کردن والدین بیرون ازخانه هم یکی از دلایل است . آنها مدت زیادی بیرون هستند و این از فرصت توجه به کودک میکاهد . مشاوره تلفنی کودک فرصت مناسبی است برای اینکه کوهترین زمان مشاوره بگیرند . مشاوره تلفنی کودک برای والدینی است که میخواهند از یم استراحت خود برای مشاوره بهره ببرند . مشاوره کودک برای کسانی است که میخواهند هیچ وقت و فرصتی را از دست ندهند . مشاوره تلفنی کودک برای کودکانی است که نیمی از روز را مهد کودک بوده اند و الان ید استراحت کنند .


بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک چیست ؟


مشاوره تلفنی کودک

مشاوره تلفنی کودک برای خانواده هایست که به وقت بیشتری برای دورهم بودن نیاز دارند . این خانواده ها میتوانند بدون ه دادن وقت و حضور مراکز خانه و از طریق تلفن مشاوره بگیرند . لازم نیست حتما کودک ما بیمار شد و ما به مشاوره روی بیاوریم . برخی بیماریهای پنهان ون ما و کودکان هست که اگر به موقع شناسایی نشوند منجربه بیماریهای خطرناکی خواهند شد . برای چکاب فرزندن حتما به یک روانشناس زبده مراجعه کنید . ممکن است فرزند شما علاقه ای به معاشرت فامیل یا دوسنش نشان ندهد و شما به حساب خجالتی بودن او بگذارید . ممکن است فرزند شما عصنی و پرخاشگر است و شما فرض را برآن بگذارید که بزرگ میشود و اخلاقش ست خواهد شد . ممکن است تحرک بیش ازاندازه دارد و شما فکر میکنید پر انرژی است . حالیکه هریک از این ها علائم بیماری هستند .

مشاوره تلفنی کودک و نوجوان

مشاوره تلفنی کودک و نوجوان برای هر خانواده ای لازم است . اگر فرهنگ چکاب روانی شما لا است همه افراد خانواده به یک مرکز مشاوره و مان مراجعه کنید . چرا که روح و روان همه افراد خانواده هم ارتط است . روح و روان افراد خانواده تحت ثیر یک عامل محیطی است . اگر یکی از شما دیگری تفاوت دارد ید دید تحت ثیر کدام عامل بیرونی است . مشاوره تلفنی کودک و نوجوان به این مسائل پرداخته میشود . مشاوره تلفنی کودک و نوجوان میتواند عوامل ثیر گذار روحیات شما را یابد . نقاط مثبت ثیرگذار را تقویت و نقاط منفی را کمرنگ و حتی حذف کند . شناختن رفرهایی که حاکی از بیماریهای روحی دارد به شما کمک میکند زودتر برای مداوا اقدام کنید . رفرهایی که برای ما عادی است ولی واقع نشان بیماری است .

علائم رفری کودکان ممکن است شیرین کاری کودکانه اشته گرفته شود . فرزند شما دیدن افراد جدید خانه شروع به شیرین کاری میکند و حتی بی ادبی . شما و زه وارد میخندید و شما برای توجیه رفرش میگویید : « خوبه ها چشمش به یکی میفته اینکارارو میکنه » ولی واقعیت اینست که فرزند شما نیاز به توجه دارد . مشاوره تلفنی کودک و نوجوان به شما خواهد گفت فرزند شما علائم بیماری دارد یا لوس ر آمده است . تربیت کودک از مهمترین وظایف والدین است . مشاوره کودک میتوانید وظایف خود را به ستی انجام دهید .

مرکز مشاوره تلفنی کودک

مرکز مشاوره تلفنی کودک این هدف تشکیل شده که کودکانی سالم سایه مشاوره تربیت شوند . اگر ما به مان اختلالهای رفری کودکان کودکی اقدام نکنیم نوجوانی کارمان سخت تر خواهد شد . کودک امروز نوجوان فرداست . این نوجوان به سن بلوغ نزدیک میشود . این نوجوان محیط بیرون از طریق مدارس ارتط است . این نوجوان اکنون دانش آموزان زیادی دیدار و گفتگو دارد . شما از بسیاری جهات ید مراقب او شید . به نظر شما چه زمانی برای تلفن زدن به یک مرکز مشاوره تلفنی کودک مناسب است ؟ کودکی یا نوجوانی ؟ زمان مناسب شکوفایی کودک بین دو پنج سالگیست . حالیکه این دوران طلایی را کودک ما ممکن است بیماری سپری کند . کودکی که از ون مشکل دارد ناخودآگاه بر ذهن خود تسلط کمتری خواهد داشت .

یک مرکز مشاوره تلفنی کودک به شما کمک میکند از بروز برخی اختلالات رفری سنین نوجوانی پیشگیری کنید . به شما کمک میکند دوران طلایی رشد کودک ذهن او گیر مسائل روحی روانی نشد . مسفانه ما همیشه به سلامت جسمی کودکمان توجه داریم اما سلامت روانی اورا فراموش میکنیم . غافل از اینکه بیماری روحی سلامت جسم و دهن را تحت الشعاع قرار میدهد . یک بیمار روحی سلمت جسمش رو به تحلیل است . مصداق آن وقتی کسی را میبینیم به شدت رو به لاغر شدن است میگوییم : « نمیدونم چه مشکلی براش پیش اومده روز به روز لاغرتر میشه » . یک نفر که از بیماری روحی رنج میکشد از استعدادها و توان خود نمیتواند بهره ببرد . مراجعه به یک مشاوره خانواده میتوانید از سلامت روحی و روانی فرزندن مطمئن شوید .

مشاوره تلفنی کودک آویژه

مشاوره تلفنی کودک آویژه داشتن کارشناسان مجرب زمینه روانشناسی کودک میتواند برای فردای بهتر تلاش کند . این مرکز زمینه های مختلف میتواند به شما و خانواده مشاوره بدهد . مرکز تلفنی کودک آویژه را میتوانید از طریق گوگل جستجو کرده و فعالیت هایش آشنا شوید . سایت مربوط به مرکزمشاوره کودک آویژه مطالب بسیار زیادی مورد کودک نوشته شده که میتوانید مطالعه کنید . مشاوره تلفنی کودک آویژه میتوانید فرزندانی سالم و نشاط تربیت کنید . از طریق ارتط مرکز مشاوره آویژه میتوانید از سلامت روحی فرزندان و اعضا خانواده مطمئن شوید . دو.ران طلایی رشد فرزندن را به تقویت استعدادهایش بگذرانید . ارتط مشاوران مرکز مشاوره آویژه این مزیت را دارد که شما برای تمام سنین میتوانید مشاوره بگیرید . صورتیکه کارشناسان کودک شما علائم بیماری را مشاهده کنند شما را راهنمایی خواهند کرد .

مشاوره ست شما میتوانید به کشف استعدادهای کودکن اهتمام بورزید . شما ممکن است قرار ندادن سرگرمی های مناسب برای کودکن روح اورا خسته کنید .اطلاعات ضروری برای رشد مناسب کودک را میتوانید ازمشاوران و کارشناسان مرکز آویژه یافت کنید . ترمیم روحیات کودک میتوانید کودکن را از نوجوانی خوبی بهره مند کنید . کودکی زمینه ساز بسیاری از عوامل نوجوانی است . رشد و لندگی خوب زمان کودکی میتوانید به نوجوانی فرزندن امیدوارتر شید . کودکی که استعدادهایش زمان کودکی شکوفا شده تکلیف نوجوانی اش مشخص میشود . این کودک برای سنین لاتر برنامه ریزی مناسبی دارد . او همراه نزدیک شدن به سن بلوغ دچار بحران بلاتکلیفی نیست . این دو عامل یعنی سن بلوغ و بلاتکلیفی خیلی از نوجوانان را آزار میدهد . حالیکه کودک سنین پایین حرفشنوی بهتری از والدین دارد بهتر است تربیت شود .

هزینه کم مشاوره تلفنی کودک

هزینه کم مشاوره تلفنی کودک عث میشود نوجوانی و جوانی هزینه های گزاف نپردازیم . هزینه کم مشاوره تلفنی کودک عث افزایش سرمایه کودکمان میشود . چرا که او میتواند از استعدادهای شکوفا شده اش حتی بهره های مالی ببرد . یک کودک که دوران کودکی خوبی داشته است میتواند فکری آسوده برای زندگی خود بیاندیشد . این کودک میداند ید کدام بخش از زندگیش را صرف چه کارهایی بکند آینده از امکانات مالی خوبی بهره مند شود . نوجوانان قهرمان و نام آور ازمیان کودکانی برمیخیزند که دوران طلایی رشد خوبی داشته اند . استعداد های آنها به موقع کشف شده است . آنها میدانند ید هنرهایشان را تقویت کنند یا یک رشته ورزشی موفق تر خواهند بود . میدانند ریاضی برایشان بهتر است یا علوم انسانی . برسر دوراهی ها میتوانند تصمیم ستی بگیرند . مرکز مشاوره کودک آویژه برای شما بهترین ها را آرزو میکند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره تلفنی کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Counselling Services for Children and Young People

مشاوره تلفنی کودک و نوجوان

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۵۱:۲۲ توسط:مشاوره تلفنی موضوع: نظرات (0)

اصلی ترین نشانه های سرد شدن رابطه چیست ؟

۵٫۰
۰۱

نشانه های سرد شدن رابطه بستگی به نوع رابطه دارد . رابطه همسری ، دوستی ، نامزدی و روابط خانوادگی . از نشانه های سردشدن رابطه خانوادگی میتوان به بی اعتنایی افراد خانواده به یکدیگر اشاره کرد . آنها فقط همزیستی میکنند . کمتر هم د دل کرده و یا حرف میزنند . هر یک پی منافع و تفریحات شخصی هستند . فقط زمانی هم هستند که منافع مشترک داشته شند . معمولا هم سر میز شام یا نهار حاضر میشوند . از دیگر نشانه های سرد شدن رابطه خانواده اینست که به آرمانها و اهداف یکدیگر احترام نمیگذارند . یکی دیگر ازنشانه های سرد شدن رابطه اینست که مدام خاطرات تلخ گذشته را مرور میکنند و از هم گله دارند . یکی دیگر از نشانه های سرد شدن رابطه اینست که مهمانیها کمترهم شرکت میکنند .

نشانه های سرد شدن رابطه

یکی دیگر از نشانه های سرد شدن رابطه خانواده اینست که کمتر روبوسی میکنند . آنها مدتهاست که برای هم نگران نمیشوند . دلشان برای هم تنگ نمیشود و بدنل راه گریزی از هسته اولیه خانواده هستند . اینگونه خانواده ها ازدواجشان ید دقت بیشتری کنند . اگر بدون مشاوره ازدواج اقدام کنند مسلما ازدواج موفق نخواهند شد .مشاوره قبل از ازدواج به آنها کمک میکند روابط را تقویت کنند زندگی حس گریز پیدا نکنند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت


نشانه های سرد شدن رابطه زناشویی

نشانه های سرد شدن رابطه زناشویی مشخص هستند . یکی از نشانه های سرد شدن رابطه زناشویی فاصله افدن زیاد بعد از هر هبسترشدن است . زناشویی دیر به دیر انجام میشود . یکی دیگر از نشانه های سرد شدن رابطه زناشویی کوه شدن زمان همبستری است . البته اگر اثر ناتوانی جسمانی نشد . یکی دیگر از نشانه های سرد شدن رابطه زناشویی قطع شدن شوخی ها و اشارات طول روز است . عدم توجه به همسریا جفت . معمولا زن و مرد طول روز تماسهای جسمی و یا شوخی های کلامی هم معاشقه میکنند . اصلا لزومی ندارد که این شوخی ها برای همبستر شدن شد . اگر کمرنگ شدند نشان از سرد شدن روابط دارد . که پیشنهاد میکنیم حتما مشاوره خانواده انجام شود .

نشانه های سرد شدن رابطه زوج ها

نشانه های سرد شدن رابطه زوج ها رامیتوان به دو دسته تقسیم کرد . سرد شدن رفرهای خانوادگی و سرد شدن رفرهای جنسی . سرمنشا تمام سرد شدنها ریشه روانشناختی دارد . نشانه های سرد شدن رابطه زوج ها را میتوان رفرهای خانوادگی به خوبی مشاهده کرد . چون این دو از هم مجزا نیستند . نقص رفرهای خانوادگی میتواند سرد شدن جنسی را به دنل داشته شند و برعکس . نقص رفر جنسی نیز میتواند منشا سردی رفرهای خانوادگی شود . اما از نشانه های سردشدن رابطه زوج ها میتوان به رفرهایی چون بهانه گیری ، بی حوصلگی ، عدم ارتط کلامی مهر آمیز ، عدم تماسهای جسمی مانند آغوش کشیدن و بوسیدن اشاره کرد .

از دیگر نشانه های سرد شدن رابطه زوج ها میتوان به تکراری شدن رفرها اشاره کرد . میان یک زوج که اشتراک گذاری رفری از بین میرود نشان از سرد شدن دارد . مثلا دیگر هم قدم نمیزنند حالیکه گذشته مسافت زیادی را هم راه میرفتند . هم تفریح و ورزش نمیکنند . هم بیرون نمیروند . آنها خیلی وقت است هم حرفهای رمانتیک نمیزنند و به نظر میرسد زندگی را تکرار میکنند .

مهم ترین نشانه های سرد شدن رابطه های عاشقانه

مهمترین نشانه های سرد شدن رابطه های عاشقانه نگاه نکردن به هم است . یک جفت عاشق بیشتر از هر وقت نگاهشان به هم گره میخورد و عاشقانه به تماشای هم مینشینند . تماس جسمی زیادی دارند . زود به زود دلشان برای هم تنگ میشود . دیدن هم به هیجان می ایند . دیدن اجزا طبیعت مانند گل و پروانه به وجد می آیند . سعی میکنند مانند هم شند . البته این رفرها هر زوجی متفاوت است . ولی هر زوج وقتی رفرهای ویژه عاشقانه اش کمرنگ میشود حاکی از سرد شدن روابط است . مهم ترین نشانه های سرد شدن رابطه های عاشقانه وقت نگذاشتن برای یکدیگر است . حالیکه ممکن است بیکار شد ولی حوصله شنیدن حرفهایش و دیدن اورا ندارد . دیگر برایش مهم نیست معشوق او به چه رنگی علاقه دارد و چه چیزهایی را میپسندد . ذهن و قلب او ماجراهای دیگری شکل میگیرد .

دوست داشتن و علاقه شک دارد و مدام از خود میپرسد آیا من واقعا عاشقش بودم ؟ برایش هدیه نمیخرد . دیگر گل نمی اورد و مدام کارهایش را توجیه میکند . توجیهات سطحی . او حتی تلاش نمیکند توجیهاتش به واقعیت نزدیک شند . ارتط آنها یکدیگر سرد و بی روح شده است . اینگونه روابط ممکن است یکی از آن دو چشمانش گریان و دیگری عصبی و فراری شد .


بیشتر بخوانید: علت خیانت مردان چیست؟


نشانه های سرد شدن رابطه دوران نامزدی

نشانه های سرد شدن رابطه دوران نامزدی اینست که حرفهایشان نشانی از برنامه ریزی برای آینده نیست . مورد اینکه چه جایی قرار است زندگی کنند حرف نمیزنند . اینکه چه وسایلی بخرند یا وسایل خانه را چگونه بچینند . ماشینشان چه شد . برای امد بیشتر چه کارهایی بکنند . از نوزاد کوچولویی که همه دوران نامزدی راجع به آن حرف میزنند رویاهایشان خبری نیست . حرفهای یواشکی تمام شده و هردو احساس میکنند رابطه آنها به تکرار کشیده شده است . از دیگر نشانه های سرد شدن رابطه دوران نامزدی میتوان به ملاقاتهای کمتر اشاره کرد . آنها شوقی برای دیدار ندارند . زود از هم خسته میشوند . حال ممکن است یکی از طرفین این احساس بوجود آمده شد که ید حتما مشاوره بگیرند ببینند صدمه ای که به رابطه آنها وارد شده قابل ترمیم است یا ید تمام شود .

سوالات متداول

نشانه های سرد شدن رابطه عاشقانه چیست ؟

نگاه نکردن عمیق به هم ، کمتر شدن حرفهای رمانتیک و عاشقانه . به تعویق افدن قرار ملاقاتها . کمتر شدن تلفن زدن به هم . کوه تر شدن صحبتها . زیگوشی ها یک رابطه سرد کمتر میشود . مانند خنداندن هم . آنها دیگر کمتر به پارکها و مناطق ییلاقی میروند .

شانه های پایان یک رابطه عاشقانه چیست ؟

ملاقاتها و تلفن زدنها هر دو ازهم گله میکنند . به خواسته های هم توجه ندارند . هرکدام فقط به خود حق میدهند . هردو فکر میکنند طرف مقابل میخواهد به رابطه پایان دهد . بیشتر قهر میکنند و از هم بیخبر هستند . برای آشتی هیچیک پا به میان نمیگذارند .

علت اصلی سرد شدن روابط زناشویی چیست ؟

نقص ارتط زناشویی ، ناتوانی تحریک ، عدم پیشنوازی جنسی ، زود ارضا شدن ، نرساندن طرف مقابل به مرحله ارگاسم . به نیاز جنسی طرف مقابل احترام نگذاشتن ، بو دانستن رابطه جنسی ، نداشتن فضای مناسب و امن برای همبستر شدن و عدم آگاهی از نیاز جنسی خود و طرف مقابل .

علائم سرد شدن رابطه عاشقانه ؟

ترک کردن رفرهای عاشقانه هر دو طرف ، دوری از هم به مدت زیاد یا لا اقل بیشتر از قبل ، دلتنگ نشدن برای معشوق ، حوصله شنیدن حرفهای طرف مقابل را نداشتن و به بهانه های مختلف از حرف زدن هم اجتناب کردن .

چه نشانه هایی از پایان یک رابطه خبر میدهد ؟

بستگی به نوع رابطه دارد ولی همه رابطه ها کسی که به پایان رابطه می اندیشد کمتر برخورد خوبی طرف مقابل دارد ، کمتر حرف میزند ، آرمانها و آرزوهایش را به سخره میگیرد ، جمع طرف مقابلش کمتر دیده میشود ، به توضیحات و توجیه های او اهمیت و توجه نشان نمیدهد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه اصلی ترین نشانه های سرد شدن رابطه به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Acute cooling of the body surface and the common cold

اصلی ترین نشانه های سرد شدن رابطه چیست ؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۸:۱۲ توسط:مشاوره تلفنی موضوع: نظرات (0)

مرکز مشاوره روانشناسی

۵٫۰
۰۱

مرکز مشاوره روانشناسیمکان به شور آمدن . مرکزمشاوره روانشناسی یعنی پذیرفت اینکه ما همه چیز را نمیدانیم . مرکز مشاوره روانشناسی یعنی کسی ممکن است تحت ثیر احساسات ، صلاح و مصلحتش فراموش شود. وجود مرکزمشاوره روانشناسی یعنی همه آنها که امروز پشیمان هستند روز تصمیم ، فکر میکردند بهترین تصمیم را گرفتنه اند . مرکز مشاوره روانشناسی یعنی کسانی هستند که میتوان به آنها اعتماد کرد . مرکزمشاوره روانشناسی یعنی من مشورت کردن تصمیم راسخ خواهم بود . مرکزمشاوره روانشناسی یعنی عاقل هستم و از علم دیگران به نفع خودم استفاده میکنم .مرکز مشاوره روانشناسی یعنی آخرین برگ برنده من برای یک تصمیم ست . مرکزمشاوره روانشناسییعنی عمر انسانها کوه است استفاده از هر لحظه برای پیشرفت . مرکزمشاوره روانشناسی یعنی ما فرصت آزمون و خطا نداریم .مرکز مشاوره روانشناسی یعنی من ازوقتی که برای شکست خوردن است برای موفقیتهایم استفاده میکنم .

مرکز مشاوره روانشناسی

کسی که مشاوره میکند واقع برای خود و وقتش احترام قائل است . او میخواهد اعتر کسب کند . کسی که زیاد اشته میکند اعتر خود را جمع فامیل و دوسن بی ارزش میکند . کسی که تصمیمهای ست میگیرد محبوبتر و قابل اعتمادتر است . همه از دوستی و معاشرت او لذت میبرند و برایش احترام قائل میشوند . کسی که کمتر شکست میخورد اعتماد به نفس و عزت نفسش لا میرود . صورتی بشاش و روحیه ای شاد دارد . او انسانی موفق و رو به جلو است . فرصتهای کمتر به جات لاتری میرسد . او به دنل اهداف خود میرود و اهدافش به او خیلی نزدیک هستند . او خودشیفته نیست ولی برای خود احترام قائل است و احترام دیگران را نیز جلب میکند . او کسی است که تمام کارهایش مشورت میکند . او اعتقاد دارد مشورت سود آوراست .


بیشتر بخوانید: کانال مشاوره روانشناسی خانواده


خدمات مرکز مشاوره روانشناسی

خدمات مرکز مشاوره روانشناسی برای گرفتن تصمیم انواع کارها است که هریک جای خود مناسبند . خدمات مرکز مشاوره روانشناسی را از دو جهت بررسی میکنیم . خدمات مرکز مشاوره روانشناسی را میتوان از حیث مشاور بررسی کرد . یعنی چه کسانی میتوان مشاوره انجام داد . بحث خدمات مرکز مشاوره روانشناسی میتوان به مشاوره گیس سفید یا ریش سفید اشاره کرد . زمان گذشته مراکز مشاوره وجود نداشتند و به دلیل ساده بودن اجتماعات مشکلات نیز ساده تر بود . مشاوره نیز آنزمان گیس سفید یا ریش سفید میشد . گیس سفید یا ریش سفید به مرد یا زنی اطلاق میشد که مورد اعتماد تمام فامیل بود او دلسوزی برای همه تصمیم میگرفت و معمولا تصمیم او اجرا میشد . خدمات مرکز مشاوره روانشناسی سیستمی نوین است . گذشته معتمد محل نیز مشاوره میشد .

مشاوره و مشورت

یکی دیگر از انواع مشاوره مشورت بزرگان دین بود معمولا امام جماعت کارها مشورت میشد و حرفش نیز قابل اجرا بود . تمام این مشاوره ها راز خانواده ید به آنها گفته میشد که شرم مانع از گفتن همه حرفها میشد . ولی مراکز مشاوره این مسئله منتفی است . اما خدمات مرکز مشاوره روانشناسی چیست ؟ از خدمات مرکز مشاوره روانشناسی میتوان به مشاوره برای کودکان خانواده اشاره کرد . ازدیگر خدمات مرکز مشاوره روانشناسی میتوان به حل اختلاف زمینه بلوغ فرزند میان والدین گفت . خدمات مرکز مشاوره روانشناسی ره تمام مسائل خانواده است . از کودکی ، نوجوانی ، جوانی میانسالی و کهنسالی . شما برای رفرها و شخصیت و همینطور تربیت افراد خانواده ازاین مراکز میتوانید بهره ببرید . اگر آگاهی کافی نسبت به شخصیت خود دارید و رفر خود ایرادهایی مشاهده میکنید میتوانید مشاوره بگیرید .

همین مسئله مهم است که براحتی میتوان حرف دل را زد . دیگر مشورت ما یا پ بود که دلسوز فرزندشان هستند . البته آنها از منافع دیگران برای سود فرزندشان چشمپوشی میکنند مشاوره قابل اعتمادی برای همه نیست . خدمات مرکز مشاوره روانشناسی مجالی مناسب مفصل به این مقوله خواهیم پرداخت . حال انواع مشاوره را از حیثی دیگر نام میبریم .مشاوره ازدواج ، مشاوره اقتصادی ، مشاوره دعاوی ، مشاوره زناشویی و مشاوره خانوادگی . مشاوره های دیگری چون مشاوره علاقه مندیها ی تحصیلی ، مشاوره کسب وکار ، مشاوره کودک و نوجوان . و حتی مشاوره برای انحرافات جنسی .


بیشتر بخوانید: مرکز


مرکز مشاوره روانشناسی آنلاین

مرکز مشاوره روانشناسی آنلاین توسعه فن آوری الکترونیک به کمک کسانی آمده است که قا به حضور مراکز مشاوره نیستند . برخی ممکن است به دلیل معلولیت نتوانند مشاوره حضوری بگیرند . برخی همسری متعصب دارند . برخی نمیخواهند به هر دلیلی کسی متوجه مشاوره گرفتن آنها شد . این عزیزان مرکز مشاوره روانشناسی آنلاین میگیرند . مرکز مشاوره روانشناسی آنلاین برای کسانی که محل کار هستند و ساعت استراحت خود را میخواهند برای مشاوره استفاده کنند مفید است . کسانی که طاقت گرمای بسن و یا سرمای زمسن را ندارند مرکز مشاوره روانشناسی آنلاین میگیرند . کسانی که توانایی جسمی و یا حوصله روحی ندارند از مرکز مشاوره روانشناسی آنلاین بهره میگیرند . دنیای الکترونیک و اینترنت بسیاری از کارها را آسان نموده است . برخی مشاوره ها ممکن است نخواهید هویت شما فاش شود مشاوره آنلاین انتخاب شما خواهد بود .

یک تصمیم گیری آنی ممکن است فرصت صرف وقت برای رفت و آمد به مراکز مشاوره را نداشته شید یک مشاوره آنلاین میتوانید تصمیم ست بگیرید .. مشاوره آنلاین میتواند یک مشاوره عینی شد . کمک اینترنت مشاور را به محیط خانه ، کار و یا تفریح خود ببرید . مورد یک بیمار یا کهنسال مشکل رفری و تصمیم گیری دارید مشاوره آنلاین به شما کمک خواهد کرد . مورد برخی رفرهای کودکن مشاوره آنلاین میتوانید از ارتط تصویری استفاده کنید و برای مشکل خود چاره ای بجویید . مشاوره آنلاین راهیست برای یک مشاوره عینی ، صرفه جویی وقت و صرفه جویی هزینه هزینه رفت وآمد و غیره . شما میخواهید برای اقوام ویا دوسن خود خارج از کشور و یا یک شهر دیگر مشاوره بگیرید . به مشاور خود اعتماد دارید پس بهترین راه یک مشاوره آنلاین است .

مرکز مشاوره روانشناسی

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی آویژه مرکزی است که به شما پیشنهاد میکنیم . مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی آویژه زمینه های مختلف به شما مشاوره میدهد . مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی آویژه راهکار مناسبی برای شما عزیزان است . برای شما که از راه دور میخواهید مرکز مورد اعتمادن مشورت کنید . برای شما که به دلیل مراقبت از یک سالمند نمیتوانید از منزل خارج شوید . مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی آویژه برای کسانی است که ساعت کاریشان شنه روزی است . این عزیزیان به جای استفاده از مرخصی برای مشاوره میتوانند برای استراحت وتفریح استفاده کنند . مرکزآویژه برای کسانی است نمیتوانند همراه خانواده مراکز مشاوره حضور پیدا کنند . هنگام نیاز یک تماس تلفنی همراه افراد خانواده که لازم است مشاوره حضور داشته شند مشورت میگیرند . مشاوره تلفنی آویژه میتواند شما را امور مهم زندگی و تصمیم گیریهاین راهنمایی کند .

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی آویژه میتواند برای سالمندان عزیزی که توانایی حضور مراکز مشاوره را ندارند مفید شد . سالمندان عزیز دسترس داشتن شماره تلفن مرکز مشاوره روانشنسی تلفنی آویژه میتوانند مشکلات خود را مشاوران میان بگذارند . این سالمندان عزیز ممکن است برخی موارد نیز مشکلات اطرافیان را ک نکنند و این عث ایجاد توقع آنها شود . یا حس نا کارآمدی آنها را کسل و بیحوصله کند که این روحیه سبب میشود دیگران نیز ثیر منفی بگذارند . مشاوران دلسوز این مرکز آنها را به مغتنم بودن وجودشان برای جوانترها آگاه میکنند . همینطور آنها را مطلع میکنند هرچق برخوردهایشان همراه انرژی وشاد شد همصحبتی آنان لذتبخشتر میشود . انتخاب رنگ لس نیز روحیه این عزیزان ثیر بسزایی دارد . مشاوران مرکز مشاوره آویژه پیشنهاد میکنند رنگهای شاد برای لس سالمندان انتخاب کنید .

مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده

مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده برای زوجهای جوانی است که قصدمشاوره دارند . مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده قصد داشتن ازدواجهای موفق راه اندازی شده و خدمت خانواده های عزیز میشد . مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده برای زوجهای جوانی است که چندی از ازدواجشان نمیگذرد و نیاز به مشاوره دارند . دختران و پسرانی که قبل از ازدواج مشورت میگیرند کمتر دچار گزند و یا پشیمانی میشوند . آنها بهره گرفتن از جدیدترین علوم مشاوره توانسته اند برای خود و همسرشان اطمینان و امنیت کسب کنند . آنها صد لایی از ستی دست به انتخاب زده اند اینست که وقتی مشکلی پیش می آید هرگز دچار شک نمیشوند . کسانی که بدون مشورت انتخاب کرده و یا انتخاب شده اند بروز کوچکترین مشکل شک میکنند . نکند این همسر مناسب من نیست ؟ یا نکند من همسر مناسبی برای او نیستم .

اما وقتی مشورت ازدواج میکنیم بروز مشکل به دنل راه حل هستیم نه اینکه به شک بیفتیم . مواقعی نیز پیش می آید که به بن بست میرسیم آنجا از خود میپرسیم ما که مشاوره انجام دادیم پس چرا اینطور شد ؟ عوامل زیادی یک مشاوره اشته دست دارند . اول اینکه بدانیم چه کسی مشاوره میکنیم . نقش مشاور مشاوره بسیار حساس و مهم است . دوم به کدام مرکز مراجعه میکنیم ؟ آیا مرکز مشاوره مورد یید است ؟ آیا طرف قرارداد سازمان یا نهادی هست ؟ بله طرف قرار داد بودن یک مرکز مشاوره حکایت از معتبر بودن آن مرکز دارد مانند مرکز مشاوره آویژه . سوم اینکه مشاوره صداقت بوده ایم ؟ برخی اوقات ما مشاوره واقعیات را از مشاور کتمان میکنیم که نتیجه آن یک مشاوره ناست است . این مشاوره نتیجه خوبی نخواهد داشت .

مشاوره و زندگی

یکی از اصول انتخاب ست مشاوره خوب و ست است . یکی از اصول تصمیم گیری ست نیز یک مشاروه خوب است . وقتی ما میخواهیم ازدواج کنیم مشاوره قبل از ازدواج انجام میدهیم . یک مشاور خوب هر دو نفر صحبت میکند علاوه بر روانشناسی روانکاوی کرده و علایق و سلیقه آنها آشنا میشود . غلاوه بر علایق به رفرهای آنها و ظرفیت آنها پی میبرد . بعد از انجام تستهای مختلف و مصاحبه های زیاد لاخره معلوم میشود که این دو زوج خوبی برای هم هستند یا خیر ؟ مشخص میشود آیا آنها مکملهای خوبی هستند ؟ آیا میتوانند تکمیل کننده نقایص هم شند ؟ یادمان شد دو نفر که مثل هم شند برای ازدواج مناسب هم نیستند یا اگر هم هستند شبیه هم بودن کافی نیست . هرکس نواقص و کمالاتی دارد اگر دو نفر بتوانند نواقص همدیگر رابپوشانند وتکمیل کننده هم شند میتوانند زوج خوبی شند .

همسرکسی است که برکمالات شریک زندگیش بیافزاید . همسر یعنی داشتن جنبه و ظرفیت برای معایب شریک زندگی . مشاوره ازدواج بررسی این نکات و فاکتورهای دیگر رهنمون زوجهای جوان خواهد بود . به شرط اینکه هردو نفر مشاور صداقت حرف بزنند . حرفهایشان راست و از ته دل شد . هردو بخواهند که ببینند مناسب هم هستند یا خیر . اگر فاکتورهای یک مشاوره خوب رعایت شود مسلما ازدواج موفق خواهند داشت غیر اینصورت هم به خود و هم به همسر خود آسیب میرسانند . مشاوره ازدواج خود نیز دامنه وسیعی دارد . مشاوره عشق ، مشاوره همشان بودن ، مشاوره خانواده و مشاوره های دیگر که برای یک ازدواج موفق لازم است . برخی از زوجها کاملا مناسب هم هستند ولی هدفها از ازدواج ممکن است مشکل برانگیز شد . برخی اوقات ناهمگون بودن سنها ممکن است دونفررا برای ازدواج نامناسب کند .

چه کسانی و چه مواقعی مشورت نکنیم ؟

دختران جوان قبل ازازدواج معمولا خانواده خود مشورت میکنند مسلما خانواده بخصوص پ و ما بدخواه فرزندانشان نیستند . برخی اوقات نیز والدین زیاده خواهی برای فرزندشان آنها را از رفتن به راه سرنوشتشان ز میدارد . پس مشورت والدین لازم اما کافی نیست . برای انتخاب ست علاوه بر والدین مشورت کارشناسان نیز لازم است . برخی دوسن صمیمی خود مشورت میکنند . غافل از اینکه برای آن دوست ممکن است اثر رقابت یا حسادت ممکن است راهنمای خوبی نشند . برخی مواقع نیز دو دوست انق زندگی هم مثل هم بوده اند که الان هم میخواهند هم یک زمان ازدواج کنند . حالیکه ممکن است برای هرکدام مواقع خاص موقعیت ازدواج پیش بیاید . اینگونه مواقع مشورت زیاد ست و بجانخواهد بود . اینست که بهتر است به جای مشورت هرکس فقط کارشناسان مشورت کنیم .

دلایلی که نید هرکسی حتی خانواده جه یک مشورت کنیم واضح است . مثلا اختلاف بین همسران پ و ما هریک به اشته وبدون اینکه بخواهند جانب داری فرزند خود را میکنند . چون آنها نمیتوانند قضاوت بهتری داشته شند چون جانبداری از فرزند ذان وکنه هرانسان است . اینگونه مواقع طرفداری بیجا عث قوت اشته زندگی فرزندمان میشویم . این قضاوت ما عث تداوم اشته فرزندمان میشود . فرزندان او که بزرگ شوند مثل والدین قضاوت نخواهند کرد . نتیجه ایامی که او به فرزندانش نیاز دارد آنها به پ یا ماشان به چشم انسانی خود خواه نگاه خواهند کرد . آنها پ یا ماشان همسو نخواهند بود . والدین قضاوت بد خود ، یک مشورت نا بجا بین او و فرزندانش فاصله افکنده اند . ولی مشورت مشاورین مراکز مشاوره این عواقب را نخواهد داشت .


بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک چیست ؟


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره روانشناسی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : University Counseling Center

مرکز مشاوره روانشناسی

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۳:۳۰ توسط:مشاوره تلفنی موضوع: نظرات (0)